Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Porażka koszykarzy w meczu z Basketem Suchy Las

Niepowodzeniem zakończyło się pierwsze wyjazdowe spotkanie koszykarzy Polonii w II lidze. W sobotnim spotkaniu z Basketem Junior Suchy Las podopieczni Andrzeja Kierlewicza i Adama Latosa odnieśli porażkę 79:69.

Spotkanie zapowiadało się interesująco ze względu na zbieżność celów obu zespołów – zarówno Basket Junior Suchy Las, jak i Polonia Warszawa to drużyny, które za główny cel stawiają sobie ogrywanie nastoletnich zawodników w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników w młodzieżowych mistrzostwach Polski. Od początku zdecydowanie lepiej spisywali się zawodnicy z Wielkopolski, którzy już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 11 punktów. Poza krótkim fragmentem drugiej kwarty, kiedy to Poloniści zmniejszyli stratę do 5 punktów, gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Czynnikiem różnicującym oba zespoły była przede wszystkim skuteczność z gry – 52% rzutów zawodników drużyny z Suchego Lasu trafiło do kosza, zaś wśród koszykarzy z Warszawy wskaźnik ten wynosił 44%.

W zespole Polonii najwięcej punktów uzyskał Daniel Nieporęcki, który łącznie zdobył 16 oczek. O jeden punkt mniej zdobył Marek Popiołek. Niestety kapitan Czarnych Koszul w tym meczu doznał kontuzji i trudno ocenić ile potrwa jego rekonwalescencja. Warto również podkreślić, że w sobotnim meczu w Polonii zadebiutował Jakub Pietkiewicz, były zawodnik GTK Gdynia, który w poprzednim sezonie zagrał nawet kilka minut podczas meczów koszykarskiej ekstraklasy. Nowy nabytek Czarnych Koszul znajdował się na parkiecie 16 minut, zdobył 6 punktów przy skuteczności rzędu 33,3 procent.

Kolejny mecz Polonii odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 października o godzinie 14:30 w hali sportowej przy ulicy Konwiktorskiej 6. Poloniści gościć będą zasłużony dla polskiej koszykówki zespół Noteci Inowrocław. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie, tym bardziej, że tego samego dnia swój mecz rozegrają piłkarze Polonii.

Basket Junior Suchy Las – MKS Polonia Warszawa 79:69 (23:12, 18:14, 23:25, 15:18)