Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Polonia’01] Chłopaki z charakterem

Pierwsze wiosenne zwycięstwo odniosła drużyna prowadzona przez Adama Chmielewskiego i Adama Krzyżanowskiego. W sobotnie popołudnie pokonała UKS Bródno 2:1. Wygrana pozwoliła zachować drugą pozycję w tabeli, której przewodzi Legia.

Potyczka z Bródnem nie należała do łatwych. Nasz zespół przystąpił do niego bez sześciu zawodników, z których większość należy zaliczyć do trzonu drużyny. Wymuszona zmiana ustawienia, nietypowy skład wyjściowy, tylko trzech zawodników z pola na ławce rezerwowych – to wszystko nie skłaniało do optymizmu.

Ambitna postawa pozwoliła jednak zagrać na tyle dobrze, by stworzyć kilka dobrych sytuacji bramkowych i wygrać. Strzelcami decydujących goli byli Kuba Dekanowski (po świetnym podaniu Maćka Krzyny) oraz stoper Krzysiek Putowski (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipa Dębka).

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli wszyscy defensorzy. Nie pozwolili rywalom na stworzenie sytuacji podbramkowych, jedyne trafienie UKS Bródno uzyskało pod koniec spotkania. Radość po meczu wygranym w niezwykłych okolicznościach smakowała podwójnie.

Polonia Warszawa – UKS Bródno 2:1 (0:0)

Bramki: J. Dekanowski, Putowski

Asysty: Dębek, Krzyna

Polonia: M. Dekanowski – Popławski (48′ Michrowski), Putowski, Boroszko, Mordaka – Krzyna, Brzeski (24′ Stojek, 41′ Gałązka), J. Dekanowski, Dębek (56′ Brzeski).