Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Polonia 'CLJ] Wygrana w pierwszym sparingu

Już pierwszego dnia zgrupowaniu w Pęcławiu, przygotowująca się do sezonu w Centralnej Lidze Juniorów Polonia ’96 rozegrała sparing z trzecioligowym Startem Otwock. „Czarne Koszule” wygrały to spotkanie 4:2 (3:1).

Trener Startu Marek Końko desygnował do gry w niedzielnym meczu skład, w którym znalazło się kilku zawodników testowanych.

– Rozegraliśmy niezłe spotkanie. Szczególnie w pierwszej części gry prezentowaliśmy się solidnie i udokumentowaliśmy naszą przewagę trzema golami. W drugiej połowie to rywale przejęli inicjatywę, natomiast my odgrażaliśmy się kontratakami. Był to z pewnością pożyteczny test mecz. Czeka nas jeszcze sporo pracy. Najważniejsze, że w Pęcławiu niczego nam nie brakuje i przygotowania przebiegają zgodnie planem – stwierdził II trener Dawid Sut.

Co ciekawe mecz sędziowała międzynarodowa trójka arbitrów FIFA  z Gruzji, która obecnie przebywa na zgrupowaniu sędziowskim w Sielance/k.Warki.

Podopieczni trenerów Łukasza Chmielewskiego i Dawida Suta już w środę zagrają z czwartoligową Energią Kozienice. W czwartek rywalem „Czarnych Koszul” będzie beniaminek okręgówki – Orzeł Unin.

Polonia CLJ – Start Otwock (III liga) 4:2 (3:1)
Sebastian Szewczyk 20, 32, Aleksander Giczela 34, Marcin Kluska 53 (as. Kluska, Giczela, Możdżonek) – nieznany 43 (k), 89 (k)

Polonia CLJ: (I połowa): M. Choroś – Kokot, Janiszewski, Stępniak, Wybraniec – Kluska, D. Choroś, Możdżonek, Szewczyk, Gromek – Giczela. (II połowa): Brudnicki – Kokot (57 Roszak-Kasza), Janiszewski, D. Choroś, Gromek – Kowalczyk, Skłodowski, Możdżonek (57 Pindor), Wilanowski, Dylewski – Kluska.