Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Polonia 'CLJ] Runda jesienna na plus

Podopieczni trenerów Łukasza Chmielewskiego i Dawida Suta z roczników 1996/1997 zajęli drugie miejsce w tabeli grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów.

– Jesteśmy zadowoleni z postawy zespołu. Przede wszystkim chłopaki od 7 lipca czyli od pierwszego treningu ostro zasuwali na treningach i walczyli o miejsce w składzie. My jako trenerzy mieliśmy szeroką kadrę, nie narzekaliśmy na rywalizację, która odbywała się na zdrowych zasadach. Wygraliśmy 12 spotkań co jest wynikiem dobrym. Nasza ilość wygranych mogła, a nawet powinna być większa. Przede wszystkim jako trenerzy najbardziej żałujemy dwóch porażek w pierwszy meczu sezonu i ostatnim. Na inaugurację przegraliśmy w Łodzi z ŁKS-em 3:2 będąc zespołem zdecydowanie lepszym. W tamtym spotkaniu niestety graliśmy bardzo nieskutecznie i polegliśmy. Drugi taki mecz miał miejsce nie dawno. Prowadziliśmy z Bełchatowem 2:0 w 82 minucie meczu, 2:1 w doliczonym czasie gry, a gdy sędzina zakończyła mecz to rywale cieszyli się z kompletu punktów. Uważam, że w pewnym momencie zespół bardzo pozytywnie zareagował i pokazał niektórym którzy nas skreślali, że nie jesteśmy wcale tacy słabi. Po porażkach z Legią, Jagiellonią oraz pogromie w Pucharze Polski z Bugiem Wyszków jechaliśmy do Krakowa na mecz z mistrzem Polski Wisłą, która przed tym meczem była wiceliderem tabeli. Wygraliśmy tam 2:0 i od tego momentu było widać siłę i moc w drużynie. Wygrywaliśmy mecz za meczem i widać było w naszej drużynie kolektyw. Były też oczywiście gorsze momenty. Niektórzy zawodnicy nie mogli pogodzić się z tym, że są rezerwowymi albo nie łapią się do 18-meczowej. Byli też zawodnicy, którzy w pierwszej części sezonu częściej siadali na trybunach niż grali, a w końcówce sezonu byli podstawowymi zawodnikami. Podsumowując rundę jesteśmy zadowoleni z postawy drużyny, naszym celem jest zajęcie miejsca premiowanego awansem do półfinałów Mistrzostw Polski. Jak na razie jesteśmy w tabeli na miejscu oznaczonym kolorem zielonym i oby tak było po 30. kolejce – stwierdził II trener drużyny Dawid Sut.

Statystyki Polonii 'CLJ:

– II miejsce w tabeli, 17 meczów – 12 zwycięstw, 5 porażek. Stosunek bramek: 42:19

– II zespół w ilości strzelonych goli w lidze, II zespół pod względem punktów zdobytych na własnym boisku, III zespół pod względem najmniejszej ilości straconych goli w grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów

– Najwyższe zwycięstwo: 5:0 z ŁKS-em Łódź

– Najwyższa porażka: 0:2 z Legią Warszawa

– Najlepszy mecz: w Elblągu z Olimpią (wygrana 3:0)

– Najsłabszy mecz: w Lublinie z Motorem (wygrana 4:3)

– Najlepsi strzelcy: Marcin Kluska (10 goli), Krystian Siatkowski (7 goli), Grzegorz Janiszewski, Filip Kowalczyk (4 gole)

– Najwięcej żółtych kartek: Krzysztof Możdżonek (8 żółtych kartek)

– Najwięcej minut spędzonych na murawie: Grzegorz Janiszewski (1446 minut)

– Najmłodsi zawodnicy: Bartłomiej Urbański (1998), Mateusz Małek (1998)

– Najwięcej minut bez puszczonej bramki (bramkarze): Michał Brudnicki (430 minut), Michał Choroś (197 minut), Jakub Imiołek (90 minut)

– Zawodnicy którzy trenowali z I zespołem: Michał Brudnicki, Michał Choroś, Grzegorz Janiszewski, Krzysztof Możdżonek, Filip Kowalczyk, Krystian Siatkowski, Marcin Kluska