Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Polonia ’99] Derby są nasze! Legia pokonana przy K6

Podopieczni trenerów Michała Maliszewskiego i Jakuba Kaźmierczaka z rocznika 1999 pokonali przy K6 Legię Warszawa 4:2! Hattrickiem w tym meczu popisał się Bartłomiej Augustyniak. Wygrała także Polonia II, która pokonała Legionovię Legionowo.

 

Polonia I odniosła prestiżowe zwycięstwo z naszpikowaną reprezentantami Mazowsza oraz Polski Legią Warszawa. Trzy gole dla naszej drużyny strzelił Bartek Augustyniak, który w pięciu meczach w tym sezonie strzelił już 9 goli.

– Cieszy zwycięstwo w prestiżowym meczu. Wreszcie mogliśmy zagrać z Legią na naszym podwórku. W ostatnich dwóch latach spotykaliśmy się z Legią w meczach finałowych o tytuł mistrza Mazowsza. Oba mecze decyzją MZPN rozgrywaliśmy na Łazienkowskiej. Mecz był bardzo wyrównany, nasi zawodnicy wykazali się większą determinacją. Gratuluję całemu zespołowi, każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę do sukcesu. Chłopcy udowodnili przede wszystkim sobie, że dzięki dobremu nastawieniu, ciężkiej pracy, determinacji są w stanie wygrać z każdym bez w względu na to, jacy zawodnicy grają w zespole przeciwnym. Reforma ligi, w której najlepsi grają z najlepszymi kilka razy w jednym sezonie to bardzo dobry pomysł – ocenił po meczu wyraźnie zadowolony trener Polonii ’99 Michał Maliszewski.

Następny mecz: Wisła Płock – Polonia I Warszawa, 13.09.14, godz 11:00.

Polonia I Warszawa – Legia Warszawa 4:2 (2:2)
Augustyniak 3, Bolmowski (as. Abul 2, Augustyniak)

Polonia I: Reszczyński – Sawicki, Woszczyło (79 Podgórski), Jóźwicki, Kamiński (65 Zajączkowski) – Sołoducha, Włodek (68 Zuchora), Abul (73 Paszkowski) – Bolmowski, Odoliński (41 Kluczyński), Augustyniak (78 Firek).

 

– Pierwsza połowa bardzo słaba w naszym wykonaniu. Prawdę mówiąc tylko dzięki naszemu bramkarzowi – Jankowi Kotlarzowi i nieskuteczności rywala zawdzięczamy to, że do przerwy było 0:0. Na szczęście na drugą połowę nasz zespół wyszedł odmieniony. Przejęliśmy inicjatywę, zaczęliśmy stwarzać sytuację bramkowe z których aż 3 wykorzystaliśmy – stwierdził Maliszewski.

Następny mecz: Polonia II Warszawa – Makowianka, 14.09.14, godz. 15:00.

Polonia II Warszawa – Legionovia Legionowo 3:0 (0:0)
Nowiński, Marczuk, Fiszer (as. Siemiatkowski, Fiszer, Lipski)

Polonia II: Kotlarz (58 Polak)–Dobrzeniecki, Buchman D. (41 Fiszer), Oniszczuk, Makowski – Jakubiak, Siemiatkowski, Zięba – Lipski, Nowiński, Marczuk (64 Michrowski).