Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Polonia ’98] Cel osiągnięty – Polonia awansowała do makroregionu!

Polonia 1998 po zwycięstwie 4:0 nad Zniczem Pruszków na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie awans do ligi makroregionalnej.

– Na dwie kolejki przed końcem rundy awansowaliśmy do makroregionu w którym na wiosnę grać będą po dwa najlepsze zespoły z czterech województw (mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego). Przed rozgrywkami wyznaczyliśmy sobie cel, jakim był awans do makroregionu. W każdym kolejnym meczu walczyliśmy o to z całych sił i udało się. Wspominałem już, że reforma rozgrywek wg której rywalizuje ze sobą 8 najlepszych zespołów i grają po dwa razy jest strzałem w dziesiątkę. Rozegraliśmy do tej pory 12 spotkań i każde było ciężkie. Różnica pomiędzy pierwszym i ostatnim zespołem nie jest wcale aż tak duża. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Mamy do rozegrania jeszcze dwa mecze i chcemy się w nich dobrze zaprezentować. Nie mniej jednak chciałbym chłopakom pogratulować awansu. Mimo, iż nasza gra dzisiaj znowu nie mogła powalić na kolana to fakt, iż dysponujemy bardzo dobrymi zawodnikami i szeroką kadrą przeważyła na naszą korzyść – skomentował zadowolony trener Maliszewski.

Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 4:0 (0:0)
Przemysław Płacheta 2, Bartłomiej Urbański, Cezary Sauczek (as. Dubiel 2, Sauczek)

Polonia ’98: Siryk – Anczkiewicz, Dudek D. (60 Markiewicz), Osowski, Mater (55 Kijewski), Urbański, Korczakowski (55 Grabowski), Kaput (41 Dubiel), Płacheta, Małek (60 Ozimek), Sauczek.