[Polonia 96′] Wysoka wygrana z Agrykolą

Zawodnicy Polonii z rocznika 1996 pokonali w meczu wyjazdowym Agrykolę Warszawa aż 7:2 (1:1). Gole dla Polonii strzelili – Aleksander Giczela (dwa), Mateusz Jaroszewski (dwa), Kajetan Chmielewski, Piotr Strzemecki i Daniel Stefaniak.

Polonia mecz z Agrykolą zaczęła od gola Kajetana Chmielewskiego. Niestety przed przerwą gospodarzy wyrównali stan meczu za sprawą ex-polonisty Tobiasza Bieniaka.

W drugiej połowie na boisku królowali już tylko podopieczni trenera Łukasza Chmielewskiego. Bardzo dobrze spisał się rezerwowy Aleksander Giczela, którzy strzelił dwa gole i zaliczył asystę. W środku pola rządził i dzielił Mateusz Jaroszewski, który podobnie jak Giczela dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Rywali w ostatniej akcji meczu dobił Daniel Stefaniak, którzy strzałem głową zaskoczył bramkarza gospodarzy.

– Dominowaliśmy w całym meczu. Szkoda, że straciliśmy dwa gole w takich momentach, gdzie w pełni kontrolowaliśmy mecz. Druga część meczu to naprawdę dobra, szybka gra w ofensywie. Nie można narzekać, gdy na wyjeździe wygrywa się różnicą pięciu goli – stwierdził drugi trener Polonii 96′ Dawid Sut.

W kolejnym meczu Polonia 96′ zagra z Olimpią Warszawa. Spotkanie odbędzie się przy ulicy Konwiktorskiej 6 w Wielki Czwartek o godzinie 16:30.

AGRYKOLA WARSZAWA – POLONIA WARSZAWA 96′ 2:7 (1:1)
Aleksander Giczela 2, Mateusz Jaroszewski 2, Kajetan Chmielewski, Piotr Strzemecki, Daniel Stefaniak

Polonia 96′: Piętka – Kokot (75 Sienicki), Podsiadlik (75 Stefaniak), Banaszek, Wybraniec – Salla (63 Bogusz), Skłodowski (63 Grzymkowski), Pindor (46 Giczela), Jaroszewski, Chmielewski (63 Weśniuk) – Strzemecki (75 Łuczak).