Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Polonia ’04] Liga rozpoczęta, ciekawy turniej w Ostrowie

Podopieczni trenerów Piotra Szczechowicza oraz Tomasza Sokołowskiego rozegrali już pierwsze ligowe mecze oraz wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju w Ostrowie Wielkopolskim.

Polonia II 2004 – Wysokie zwycięstwo w pierwszym meczu sezonu

Już na początku sezonu podopieczni Piotra Szczechowicza i Tomasza Sokołowskiego pokazali, że należą do ścisłej czołówki w Warszawie w tym roczniku i gładko pokonali zespół SEMP II Ursynów 17:1. Na boisku przy ulicy Koncertowej przewaga naszych chłopców w każdym elemencie gry ani przez chwilę nie podlegała dyskusji.

SEMP II Warszawa – Polonia II 1:17

 

Polonia I 2004 – Złe miłego początki

Niestety od porażki rozpoczęła sezon Polonia I. Na boisku przy ul. Konwiktorskiej po ambitnej walce „Czarne Koszule” przegrały 2:5 Ursusem Warszawa. Biorąc pod uwagę, że większość chłopców po raz pierwszy zagrała mecz o punkty, należy jednak z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Polonia I – Ursus Warszawa 2:5

 

Czwarte miejsce w turnieju w Ostrowie Wielkopolskim

W sobotę 6 września podopieczni trenerów Piotra Szczechowicza i Tomasza Sokołowskiego wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju im. Jerzego Kryjoma w Ostrowie Wielkopolskim. Udział w turnieju wzięło 11 czołowych drużyn w tej kategorii wiekowej z Polski oraz chłopcy z czeskiego FC Hradec Kralove. Na tle bardzo wymagających przeciwników Duma Stolicy zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Po porywającej grze chłopcy zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do półfinału, gdzie naszym rywalem była Korona Kielce. Chociaż to nasi chłopcy mieli przewagę to mecz z drużyną z Kielc zakończył się wynikiem 1:1. Niestety w rzutach karnych fortuna również była po stronie kielczan i to oni awansowali do finału.
Mocno podłamani tym faktem „Poloniści” w meczu o III miejsce ponieśli jedyną porażkę w tym turnieju z Lechem Poznań (2005). W finale Korona Kielce zwyciężyła Lecha Poznań (2004).

Poniżej wyniki Polonii oraz ostateczna klasyfikacja:

Polonia – Zawisza Bydgoszcz 2:1
Polonia – AP Ostrów Wielkopolski 1:0
Polonia – Lech Poznań (2005) 1:1
Polonia – FC Hradec Kralove 4:1
Polonia – Zagłębie Lubin3:2
½ finału – Polonia – Korona Kielce 1:1 k. 3:4
III miejsce – Polonia – Lech Poznań (2005) 1:3

Końcowa klasyfikacja:
1. Korona Kielce
2. Lech Poznań (2004)
3. Lech Poznań (2005)
4. Polonia Warszawa
Pozostałe drużyny biorące udział w turnieju: Zagłębie Lubin, AP Ostrów Wielkopolska, Pogoń Szczecin, Widzew Łódź, Ostrovia 1909, Zawisza Bydgoszcz, Śląsk Wrocław i FC Hradec Kralove.