Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Polonia ’04] Dobry występ przeciwko starszym

Gracze Polonii z rocznika 2004 udanie zaprezentowali się w turnieju dla chłopców z rocznika 2003. Nasz zespół zajął wysokie drugie miejsce.

Start w tym Turnieju uwarunkowany był sprawdzeniem możliwości naszych chłopców na tle starszych zawodników. Nikt z trenerów Polonii nie przypuszczał że możemy osiągnąć sukces. Początek turnieju dał nam do zrozumienia że zespoły z rocznika 2003 w dużej mierze opierają swoją grę na elementach motorycznych. Nasi zawodnicy pokazywali bardziej futbol techniczny niż siłowy. Chłopcy w turnieju starali się rozgrywać piłkę i szukać akcji z kontrataku. Dobrze wyglądała gra w obronie którą chłopcy ćwiczą od września. Mankamentem w naszej grze nadal jest skuteczność oraz wykorzystanie przewagi 2 x 1 i 3 x 2. W pierwszej fazie Turnieju nasi zawodnicy notowali same remisy z teoretycznie lepszymi drużynami. W drugiej fazie zespół zaczął wygrywać spotkania i zajął drugie miejsca w grupie. W tej fazie rozgrywek nasz zespół nie poniósł porażki. W półfinale na naszych chłopców czekała drużyna Hutnika Warszawskiego. Chociaż to chłopcy z Bielan mieli przewagę to nasz zespół dzielnie się bronił i kontratakował. Mecz zakończył się remisem i rozstrzygnąć musiały rzuty karne. W rzutach karnych Polonia wygrała 3:2. W finale zmierzyliśmy się z zespołem Okęcia. Choć nasi chłopcy dobrze się spisywali to nie potrafili wykorzystać przewagi i zdobyć bramkę. Rywal skrzętnie to wykorzystał i strzelił nam 3 bramki. Dodatkowo nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju odebrał Jakub Owczarczyk.

– Osobiście uważam że chłopcy swoją postawą i zaangażowaniem pokazali że nie zawsze silniejszy wygrywa. Świadczy to o dobrze wykonanej pracy na treningach. Nie zawsze jest miło i przyjemnie lecz gdy chłopcy potrafią wygrywać serce się cieszy i nie szkoda jest czasu im poświęconego – skomentował trener Piotr Szczechowicz.

Wyniki grupowe:
Polonia Warszawa – GKS Strzegowo ​1:1
Polonia Warszawa – Świt Warszawa ​2:2
Polonia Warszawa – Znicz Pruszków ​2:2
Polonia Warszawa – Marcovia Marki ​2:0
Polonia Warszawa – Józefovia Jóżefów ​1:0
Polonia Warszawa – KS Łomianki ​1:0

Półfinały:
Polonia Warszawa – Hutnik Warszawa ​0:0 ​karne ​3:2
Okęcie Warszawa – KS Łomianki ​3:0
Finał:
Okęcie Warszawa – Polonia Warszawa ​3:0

20150111_171011 (2)20150111_182840 (1)