Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Oldboje po przerwie zimowej

W przerwie zimowej oldboje Polonii Warszawa wzięli udział w trzech turniejach piłki halowej. O mistrzostwach Warszawy pisaliśmy wcześniej (Polonia zajęła na nich 11 miejsce), tymczasem w Mistrzostwach Polski Oldboyów w Zawierciu (które odbyły się w dniach 8-9 lutego  nasza ekipa dotarła do ćwierćfinałów odpadając dopiero w meczu z Polonią Bytom. Najwięcej goli dla naszej drużyny zdobyli Igor Gołaszewski i Paweł Staniszewski.

Poloniści  wzięli udział także w halowym III Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów 2014  w Iłowie. Na starcie stanęło siedem zespołów które podzielono na dwie grupy. Polonia grała w grupie B z Błękitnymi Gąbin i reprezentacją Wyszogrodu awansując do półfinału, w którym nasi oldboye pokonali drużynę Korony Wejsce 2:0. W finale Polonia spotkała się ponownie z Błękitnymi Gąbin przegrywając w karnych 5:6.

W niedzielę 9 marca, już na zwykłym boisku oldboye Polonii zagrali z Wisłą Płock mecz charytatywny dla walczącego z nowotworem Marka Jakóbczaka, który w czasach swej piłkarskiej kariery bronił m.in. barw Petrochemii, Polonii Warszawa, GKS Bełchatów, izraelskiego Hapoel Beit-Shan i Jagiellonii Białystok. Mecz zakończył się remisem 5:5 (bramki dla Polonii: Dźwigała 3, Kopeć, Tomaszewski). Mecz odbył się w Płocku.

W poniedziałek 23 marca rozegrany został na bocznym boisku Polonii, w strugach deszczu, sparring z oldbojami Perły Złotokłos wygrany przez Polonię 6:5 (do przerwy przegrywany 1:3), grano systemem 2 X 40 minut.

Już 7 kwietnia rusza runda wiosenna Warszawskiej Ligi Oldbojów. Pierwszy mecz nasi oldboje zagrają, także na Saharze, z oldbojami Ursusa Warszawa. W tej rundzie naszych oldboyów czekają w dalszych kolejkach mecze z MOSiRem Ząbki, KS Łomianki, Interem Warszawa, Marymontem,  Legią, Perłą Złotokłos, PKS Radość, Victorią Sulejówek i Żyrardowianką. Po rundzie jesiennej liga została podzielona na I i II ligę, nasi oldboje zagrają w I lidze.

Mamy także smutną wiadomość. Dzisiaj zmarł, po długiej chorobie Wojciech Krupa, piłkarz Polonii w latach 60, długoletni gracz oldbojów. Cześć jego pamięci !!!