Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Nowy trener Czarnych Koszul!

Po dwóch dniach wakatu na stanowisku pierwszego trenera warszawskiej Polonii pragniemy poinformować, że nowym szkoleniowcem będzie Piotr Szczechowicz.

Trener Szczechowicz był już wczoraj obecny na zajęciach, jednak z racji na bliski termin meczu z GKP Targówek ustalono, że zespół do końca tygodnia poprowadzi Łukasz Chmielewski wraz ze swoim asystentem Dawidem Sutem.

Dodatkowe informacje z klubu:

• w sobotnim meczu będzie mógł zagrać Grzegorz Wojdyga (MKS wykupił karę za kartki już przed meczem w Sieradzu) oraz Adam Czerkas (wczoraj został zgłoszony do rozgrywek). Liczymy, że doświadczenie i umiejętności obu zawodników przyczynią się do pozytywnego rezultatu sobotniego meczu.

• wczoraj (14 VIII) na Konwiktorskiej 6 odbyło się spotkanie przedstawicieli MKS i WP mające na celu wprowadzenie przedstawiciela społeczności do MKSu na zasadach pełnomocnika zarządu. Przedstawiciel społeczności będzie miał bardzo szerokie uprawnienia w stosunku do prowadzenia drużyny seniorów (np kontrola nad finansami czy udział we wszelkich decyzjach w stosunku do pierwszej drużyny). Miejmy nadzieję, że Zarządy MKS i WP pozytywnie przyjmą kompromis, który ma prowadzić do uzdrowienia atmosfery, do rozwoju klubu, a przede wszystkim do awansu do II ligi.

• w najbliższych dniach podobna do powyższej propozycja zostanie złożona Stowarzyszeniu KS Polonia Warszawa. Jeżeli zechce ono wspierać finansowo drużynę oraz pomagać swoją wiedzą i umiejętnościami, to wszystkie polonijne stowarzyszenia (MKS, WP, i SKSPW) ruszą z pełną mocą ku umacnianiu odradzającej się Polonii.

• mimo ogłoszonego przez Stowarzyszenie Wielka Polonia bojkotu meczów środowe spotkanie przy Konwiktorskiej 6 (Polonia – Lechia, 19:11) będzie imprezą masową. Równocześnie z przykrością informujemy, że w przypadku niskiej frekwencji ze względów finansowych kolejne mecze przy K6 będą musiały odbywać się jako imprezy niemasowe (do 999 widzów).