Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Na miesiąc przed ligą

Kto najskuteczniejszy? Ilu zawodników sprawdzili Piotr Dziewicki i Emil Kot? Jak wypadamy w sparingach na tle naszych rywali? Prezentujemy kilka liczb po połowie przygotowań do rundy rewanżowej IV ligi

22
tyle bramek w siedmiu dotychczasowych zimowych sparingach zdobyła Polonia. W ten weekend bilansu nie poprawimy, piłkarze ciężko trenują. A już za miesiąc czeka nas wyjazdowy mecz z Bugiem Wyszków na inaugurację IV ligi.

17
zawodników – nie licząc piłkarzy z Akademii Piłkaskiej MKS-u – przetestowała podczas sparingów Polonia. Ze sprawdzanych graczy kontrakt z „Czarnymi Koszulami” podpisali już: Adam Grzybowski i Adrian Ligienza. Z zespołem wciąż trenują: Maksymilian Brzosko (rocznik 1997!), Tony Uzoma Chukwuemeka, Dawid Klepczyński, Adenyi Lekan i Mateusz Sołtys. Mateusz Gliński, Dominik Lemanek i Mariusz Ujek zawarli umowy bez testów.

10
piłkarzy strzelało w tym roku gole dla Polonii. To: Wojciech Antczak, Aleksander Fogler, Mateusz Gliński, Marcin Kruczyk, Dominik Lemanek, Adrian Ligienza, Patryk Olszewski, Mateusz Sołtys, Patryk Strus, Michał Strzałkowski.

6
goli zdobył najskuteczniejszy do tej pory zawodnik w okresie przygotowawczym Marcin Kruczyk, o jednego mniej Mateusz Gliński.

5
goli straciła Polonia w zimowych sparingach, z czego trzy w dwóch meczach z zespołami z II ligi Pogonią Siedlce i Zniczem Pruszków.

5
zwycięstw zimą odnieśli piłkarze „Czarnych Koszul”. Pokonali: Bzurę Chodaków, Józefovię, Start Otwock, Ursus, WKS Rząśnik.

5
sparingów w trakcie obecnych przygotowań rozegrał lider IV ligi, wyprzedzający Polonię o pięć punktów, Bug Wyszków. Pokonał: Hutnika Warszawa 5:3, Znicz II Pruszków 2:1, Józefovię 2:1 zremisował z naszymi juniorami 2:2, przegrał ze Startem Otwock 1:4.

4
spotkania zagrał wicelider – z trzema punktami przewagi nad Polonią – MKS Ciechanów. Wygrał z Koroną II Kielce (III liga) 3:1 i Nadnarwianką Pułtusk (liga okręgowa) 3:1, przegrał ze Żbikiem Nasielsk (liga okręgowa) 1:3 oraz Błękitnymi Raciąż (IV liga) 0:3.

0
porażek poniosła jak do tej pory podczas meczów sparingowych Polonia z drużynami z IV ligi. Pokonała Józefovię z grupy południowej 3:0 i Bzurę Chodaków z „naszej” północnej 6:1.