Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Komunikat MKS Polonia i „Wielkiej Polonii”

Miejski Klub Sportowy Polonia Warszawa oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Czarnych Koszul „Wielka Polonia” informują, że w dniu 23 stycznia 2014 doszło do podpisania listu intencyjnego dotyczącego przekazania piłkarskiej sekcji seniorów Polonii Warszawa w zarząd społeczności polonijnej.

Oto najważniejsze ustalenia:

1. MKS Polonia Warszawa zapewnia, że wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Czarnych Koszul „Wielka Polonia” stworzy pierwszy w Polsce klub oparty o społeczność kibiców.

2. Do końca sezonu Stowarzyszenie „Wielka Polonia” oraz MKS będą zgodnie współdziałać z myślą o stworzeniu drużynie jak najlepszych warunków do wywalczenia awansu do III ligi.

3. W tym czasie zostanie wypracowana optymalna formuła prawna, która zapewni sprawne przekazanie praw do sekcji całej społeczności, zapewni klubowi bezpieczne funkcjonowanie oraz zostanie zaakceptowana przez władze związkowe.

4. Stowarzyszenie „Wielka Polonia” dołoży starań na rzecz skupienia wokół realizowanej koncepcji całej społeczności polonijnej, umożliwiając działanie wszystkim, którzy wyrażą wolę pracy na rzecz klubu.

5. Rozpoczęta zostanie budowa profesjonalnych struktur zarządczych, menedżerskich, marketingowych i wszelkich innych niezbędnych do sprawnego funkcjonowania pierwszego w Polsce klubu opartego na modelu społecznościowym.

Drodzy Poloniści!
Stanęliśmy przed szansą odbudowania klubu takiego, o jakim marzyliśmy od zawsze: dumnego, uczciwego, warszawskiego i polskiego, a przede wszystkim – naszego. I tylko od nas zależy, jak będzie on wyglądał.