Juniorzy: Podsumowanie weekendu

Jak co poniedziałek prezentujemy podsumowanie weekendowych meczów z udziałem juniorów akademii MKS Polonia Warszawa.

Jednostronnym widowiskiem był sobotni mecz grupy A Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy rocznikiem 1995 a MOSP-em Białystok. Podopieczni Michała Libicha zaaplikowali przeciwnikom aż siedem bramek, nie tracąc przy tym żadnej i wciąż zasiadają na fotelu lidera z trzypunktową przewagą nad SMS-em Łódź.

1995: Polonia Warszawa – MOSP Białystok 7:0 (3:0)
Bramki: Cichowski (3), Kowalczyk (2), Jaszczak, Kluska
Asysty: Kowalczyk (3), Cichowski, Jaszczak, Kluska, Zawadka

Skład: Brudnicki – Mrowiński, Zawadka, Stefaniak, Lewicki – Kowalczyk, Sapała (Boruń), Możdżonek (Szewczyk), Jaszczak (Kluska) – Cichowski (Wojtkielewicz), Tomaszewski.

*

Podopieczni trenerów Łukasza Chmielewskiego i Dawida Suta – rocznik 1996 – odnieśli bezproblemowe zwycięstwo z Bronią Radom. Wynik spotkania mógł być wyższy niż 5:1, ale młodzi zawodnicy nie wykorzystali jeszcze kilku dogodnych okazji do strzelenia gola. Poloniści dominowali na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego i ich zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone. Kolejny mecz już w środę. Rywal – plasująca się w czołówce tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

1996: Polonia Warszawa – Broń Radom 5:1
Bramki: Weśniuk (2), Dylewski, Giczela, Szewczyk

Polonia: Piętka – Kokot, Worach, Podsiadlik (46. Jaroszewski), Krajewski (46. Wybraniec) – Salla (46. Kluska), Skłodowski, Wojtkielewicz (46. Pindor), Strzemecki (46. Szewczyk), Dylewski (46. Koza) – Giczela (46. Weśniuk).

*

Po ubiegłotygodniowej porażce z Agrykolą przyszedł czas na rehabilitację. Rocznik 1997 w wyjazdowym meczu pokonał drużynę Radomiaka i umocnił się na pozycji lidera w tabeli II grupy Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych. Przewaga podopiecznych Jakuba Dębca nad drugim zespołem, Wisłą Warszawa, wynosi cztery punkty. Bramkę decydującą o zwycięstwie polonistów w Radomiu zdobył Patryk Korwin-Piotrowski, który popisał się świetnym strzałem w okienko zza linii pola karnego.

1997: Radomiak Radom – Polonia Warszawa 0:1 (0:1)
Bramka: Korwin-Piotrowski
Asysta: Szczeblewski

Polonia: Choroś – Urbański (50. Jabłoński), Wiśniewski (55. Dudek), Szulc, Kasza – Roszak – Dębski (75. Wilanowski), Zawadzki, Szczeblewski – Osiak (62. Michalak), Korwin – Piotrowski, Kosieradzki.

*

Rocznik 1998 pokonał rywala z dolnej części ligowej tabeli, Żyrardowiankę Żyrardów. W wyniku absencji kilku zawodników z podstawowego składu szansę występu otrzymali ci, którzy dotychczas grali w mniejszym wymiarze czasowym. Pierwsza połowa spotkania była o wiele lepsza od drugiej. Po przerwie bardzo słabo prezentowała się linia defensywna „Czarnych Koszul”, czego konsekwencją były aż trzy stracone gole. Już w pierwszej akcji drugiej połowy rywale zdobyli kontaktową bramkę po samobójczym strzale jednego z naszych obrońców. Na plus – bramki zdobyte przez Polonię po ćwiczonych na treningach stałych fragmentach gry.

1998: Polonia Warszawa – Żyrardowianka Żyrardów 6:3 (3:0)
Bramki: Mater (2), Zych (2), Małek, Dubiel
Asysty: S. Dudek (2), Małek, Sikora, Mater, Grabowski

Polonia: Połeć (41. Gostomski) – Anczkiewicz (41. Zych), Romański (41. Sabbagh), Markiewicz (61. Zakrzewski), Lenart – Kaput (41. Dubiel), S. Dudek, Grabowski – Mater, Małek, Sikora.

*

W meczu na szczycie rocznik 1999 wygrał na własnym boisku ze Zniczem Pruszków. Przed meczem obie drużyny miały na swoim koncie komplet zwycięstw i ex-equo prowadziły w ligowej tabeli. – Wygraliśmy, ale rozmiary zwycięstwa były zdecydowanie za małe. W drugiej połowie nie wykorzystaliśmy wielu świetnych sytuacji, w tym jednej, kiedy wyprowadzaliśmy akcję w przewadze czterech na jednego – powiedział trener Michał Maliszewski. Warto dodać, że autorem pierwszego gola – z rzutu karnego – był Piotr Włodek, który w dwóch ostatnich meczach nie wykorzystywał „jedenastek”.

1999: Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 3:0 (1:0)
Bramki: Włodek, Abul, Bielecki
Asysta: Włodek

Polonia: Kucz – Woszczyło (60. Jóźwicki), Podgórski, Sawicki, Bielecki (51. Lipski) – Sołoducha, Włodek, Abul (51. Kierzkowski) – Bolmowski (46. Kluczyński), Odoliński (46. Kamiński), Augustyniak.

*

Druga drużyna rocznika 1999 pokonała rywala zza miedzy – Varsovię – 4:1 i podobnie jak pierwszy zespół wciąż może pochwalić się kompletem zwycięstw w bieżącym sezonie. Udział przy wszystkich czterech bramkach miał Kacper Kołodziejski, który dwa gole strzelił sam, a przy dwóch kolejnych asystował. Dobrze spisywali się również zawodnicy środka pola.

1999: Varsovia II Warszawa – Polonia II Warszawa 1:4 (0:3)
Bramki: Paszkowski (2), Kołodziejski (2)
Asysty: Kołodziejski (2), Makowski, Siemiatkowski

Polonia: Reszczyński – Oniszczuk, Dobrzeniecki, Lipski (36. D. Buchman), Makowski (52. K. Buchman) – Jakubiak (45. Holoyda), Zuchora (52. Michrowski), Paszkowski – Nowiński (52. Marczuk), Kierzkowski (36. Siemiatkowski), Kołodziejski.

*

Podczas meczu seniorów z Ostrovią na bocznym boisku odbywał się pojedynek rocznika 2000 z drużyną SF Wilanów. W składzie rywali było aż sześciu zawodników, którzy jeszcze w poprzednim sezonie występowali przy Konwiktorskiej. Poloniści dzięki agresywnej grze w środku pola i umiejętności utrzymania się przy piłce pod presją przeciwnika szybko przejęli inicjatywę, co zaowocowało golem strzelonym już w… 15. sekundzie gry! Po przerwie dobrze spisywał się wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Mikołaj Czaplicki, który strzelił dwa gole i asystował przy kolejnym. Mimo to trenerzy nie byli do końca zadowoleni z przebiegu spotkania. Słaba skuteczność strzelecka i duże błędy indywidualne w defensywie to aspekty, nad którymi 13-latkowie muszą popracować przed kolejnym spotkaniem ligowym.

2000: Polonia Warszawa – SF Warszawa 8:3 (2:0)
Bramki: Gałązka (2), Czaplicki (2), Łoś, Kaczorowski, Boruń
Asysty: Jarek (2), Czaplicki, Jóźwiak, Boruń

Polonia: Knut (60. Andrzejczak) – Wiśniewski, Łoś, Nozderka, Nowosadko – Kaczorowski (47. Boruń), Maciąg (55. S. Dąbrowski), Karbownik (60. Chylak), Jarek (55. Jóźwiak), Zalewski (35. Czaplicki) – Gałązka (60. Owsiany).

*

Drużyna rocznika 2001 nie rozegrała w sobotę najlepszych zawodów i zaledwie zremisowała z okupującym dolne rejony tabeli Zwarem Międzylesie. Już w pierwszych minutach spotkania gospodarze mogli objąć prowadzenie. Goście, Polonia, do głosu doszli znacznie później, ale również nic nie zdziałali – najlepszą niewykorzystaną sytuacją był niecelny strzał do pustej bramki. Po zmianie stron boiska oba zespoły strzeliły po jednym golu. Więcej okazji mieli poloniści – po ich strzałach piłka aż trzykrotnie trafiała w poprzeczkę bramki Zwaru – ale to zawodnikom z Międzylesia sprzyjało szczęście i zdołali dowieźć do końca korzystny dla siebie wynik.

2001: Zwar Międzylesie – Polonia Warszawa 1:1 (1:1)
Bramka: Gałązka
Asysta: Niewiadomski

Polonia: M. Dekanowski – Krzyna, Boroszko, Budnicki, Niewiadomski – Żakowski, Gałązka, Brzeski, J. Dekanowski; grali również: Piskorz, Tarnowski, Żbikowski, Dębek, Kwiatkowski, Popławski, Stojek, Michrowski, Kurek.

*

W piątkowe popołudnie kolejne zwycięstwo odnieśli zawodnicy z rocznika 2002, którzy w meczu na szczycie pokonali na własnym boisku zespół Escola Varsovia. W pierwszej połowie lepiej spisywali się przeciwnicy, natomiast podopieczni trenerów Gołaszewskiego i Kaźmierczaka rozpędzili się dopiero po przerwie, wystrzegając się błędów w defensywie, narzucając swój styl gry i zdobywając trzy bramki. Oprócz goli uwagę należy zwrócić także na dużą liczbę dokładnych podań i widowiskowych akcji pod bramką przeciwnika.

2002: Polonia Warszawa – Escola Varsovia 4:2 (1:2)
Bramki: Sobolewski, Jóźwik, samobójcza, Kapela
Asysty: Koton, Sobolewski

Polonia: Zabielski, Raczyński, Sobolewski, Nojszewski, Kowalski, Ziętara, Jóźwik, Kapela, Karpiński, Trybus, Łukaszewicz, Koterwas, Koton, Rozlau.

*

2003: Polonia Warszawa – Białe Orły Warszawa 16:2

2003: Polonia Warszawa II – Varsovia Warszawa 0:9

*

Zwycięską passę podtrzymał rocznik 2004, który pokonał w niedzielę zespół MUKS Praga Warszawa składający się wyłącznie z… dziewczynek starszych o rok bądź dwa lata od polonistów. Młodzi gracze „Czarnych Koszul” byli dżentelmenami tylko do pierwszego gwizdka sędziego, o czym świadczy powitanie rywalek słodkim upominkiem. Później „litość” się skończyła. Obraz gry wyglądał naprawdę dobrze – było dużo gry piłką, dośrodkowań i co najważniejsze efektownych goli. Do poziomu spotkania dostosowywali się również zmiennicy, którzy pojawiali się na boisku w trakcie gry. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Daniel Dzwonnik, który zagrał bardzo dojrzale w defensywie i zaprezentował kilka kapitalnych odbiorów piłki. Za tydzień podopieczni trenerów Sokołowskiego i Sałańskiego zmierzą się ze Zniczem Pruszków, który tak jak my może pochwalić się kompletem zwycięstw.

2004: Polonia Warszawa – MUKS Praga Warszawa 11:3
Bramki: Gołąb (3), Drabik (3), Dzwonnik (2), Wenta, Dąbrowski, Sadziak
Asysty: Sadziak, Kapela, Szafarowski, Drabik, Grabiec, Nowosielski, Wenta, Gołąb

Polonia: Szymański, Leszczyna, Przygoda, Korczak, Nowosielski, Błachowicz, Russek, Gołąb, Drabik, Grabiec, Dzwonnik, Wenta, Szafarowski, Sadziak, Dąbrowski, Kapela.