Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Juniorzy: Podsumowanie weekendu

Jak co poniedziałek prezentujemy podsumowanie weekendowych meczów grup młodzieżowych akademii MKS Polonia Warszawa. 

Prowadzony przez trenera Michała Libicha rocznik 1995 nie rozegrał meczu ligowego ze względu na pauzę Centralnej Ligi Juniorów spowodowaną meczami reprezentacji. Juniorzy starsi Polonii otrzymali wolny weekend, a dzisiaj rozpoczęli przygotowania do zbliżającego się spotkania z MOSP-em Białystok (sobota, godz. 12:00).

*

Po hat-tricku Piotra Strzemeckiego rocznik 1996 wygrał na własnym boisku z UMKS-em Piaseczno. Polonia w przebiegu całego spotkania była zespołem zdecydowanie lepszym. Na uwagę zasługuje szczególnie pierwsze, piękne trafienie popularnego „Strzemka”, który strzałem z powietrza nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gości. Na wyróżnienie zasłużył także Sebastian Pindor, który popisał się dwiema świetnymi asystami. Rywale z Piaseczna kilka razy groźnie zaatakowali, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Karol Piętka.

1996: Polonia Warszawa – UMKS Piaseczno 3:0 (2:0)
Bramki: Strzemecki (3)

Polonia: Piętka – Kokot, Skłodowski, Stefaniak, Wybraniec – Salla, Pindor, Strzemecki (70. Banaszek), Kluska, Dylewski (46. Koza) – Giczela.

*

Mecz rocznika 1997 z Agrykolą wypisz wymaluj przypominał spotkanie obu drużyn z pierwszej rundy trwającego sezonu. Agrykola odniosła zwycięstwo po oddaniu jednego (!) celnego strzału w światło bramki strzeżonej przez Michała Chorosia. Było to uderzenie z rzutu wolnego sprzed linii pola karnego, po którym piłka trafiła w samo okienko. Później „Czarne Koszule” zepchnęły rywala do głębokiej defensywy, stworzyły sobie kilka stuprocentowych sytuacji, ale nie przyniosło to efektu. Agrykola skupiała się tylko i wyłącznie na obronie wyniku i wybujaniu piłki jak najdalej od własnej bramki, co dało jej oczekiwany efekt.

1997: Agrykola Warszawa – Polonia Warszawa 1:0

Polonia: Choroś – Kasza-Roszak, Dudek, Wiśniewski, Szulc (Dębski) – Urbański, Szczeblewski (Wilanowski), Zawadzki (Michalak) – Kosieradzki, Piotrowski, Płacheta (Osiak).

*

Z powodu kontuzji oraz powołań kilku zawodników do starszego rocznika drużyna 15-latków przystąpiła do meczu ze Zniczem w nieco okrojonym składzie. Mimo to nasi gracze szybko przejęli inicjatywę i dominowali na boisku do momentu strzelenia gola. Później lepiej grała drużyna Znicza, która moment dobrej dyspozycji potwierdziła zdobyciem wyrównującej bramki z rzutu karnego. W końcówce – po pojawieniu się na placu gry rezerwowych – ponownie do ataku ruszyły „Czarne Koszule”, jednak podopiecznym Michała Maliszewskiego nie udało się rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść.

1998: Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 1:1 (1:0)
Bramka: Małek

Polonia: Połeć – Anczkiewicz, Zakrzewski (78. Sabbagh), Markiewicz, Kijewski – Kaput, Małek (55. Grabowski), Dubiel (59. Sikora) – Mater, Zych (65. Lenart), S. Dudek.

*

Pierwszy zespół rocznika 1999 pokonał w Radomiu przeciwnika słabego piłkarsko, ale bardzo silnego fizycznie. Mecz był jednostronnym widowiskiem. Poloniści jeszcze przed przerwą wypracowali sobie kilka stuprocentowych sytuacji, ale brakowało im skuteczności. W drugiej połowie doszedł do tego jeszcze niewykorzystany rzut karny. Mimo to stołeczny zespół zdołał strzelić trzy gole; tracąc przy tym dwa w samej końcówce spotkania wskutek indywidualnych błędów.

1999: Legion Radom – Polonia Warszawa 2:3 (0:2)
Bramki: Włodek, Firek, Kamiński
Asysty: Bielecki, Augustyniak

Polonia: Kucz – Bielecki, Podgórski (46. Oniszczuk), Woszczyło, Sawicki (46. Lipski) – Sołoducha (36. Kamiński), Włodek, Abul – Kluczyński (46. Kołodziejski), Odoliński (36. Bolmowski), Firek (36. Augustyniak).

*

Mecz drugiej drużyny z Rząśnikiem od początku do końca przebiegał pod dyktando Polonii. Trzeba jednak przyznać, że przeciwnicy – choć słabsi piłkarsko – grali bardzo ambitnie. Pierwszą bramkę zdobyliśmy dopiero wtedy, gdy sędzia ukarał jednego z graczy drużyny gości dziesięciominutową karą za faul w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Polonistom łatwiej grało się w drugiej połowie, kiedy z rywali uszło już powietrze. Należy zwrócić uwagę na fakt zagrożenia stwarzanego po rzutach rożnych (w ten sposób padła jedna z bramek).

1999: Polonia Warszawa II – WKS Rząśnik 6:0 (2:0)
Bramki: Paszkowski (3), Kierzkowski (2), Siemiatkowski
Asysty: Paszkowski (2), Zięba

Polonia: Reszczyński – D. Buchman (36. Siemiatkowski), Jóźwicki, Dobrzeniecki, Makowski (36. K. Buchman)– Jakubiak (45. Holoyda), Paszkowski, Zięba – Nowiński (45. Michrowski), Kierzkowski, Marczuk (36. Zuchora).

*

Rocznik 2000 krok po kroku zmierza do celu, jakim jest zajęcie miejsc 1-4 w Mazowieckiej Lidze Trampkarzy. Taki wynik pozwoli nam w kolejnym sezonie grać w najbardziej prestiżowej lidze naszego rocznika. Po nieudanym starcie i dwóch porażkach na początek sezonu nasz zespół się rozkręca i zanotował czwarte zwycięstwo z rzędu. Najbardziej cieszy fakt, że zawodnicy w coraz większym stopniu realizują założenia taktyczne.

2000: Oronka Orońsko – Polonia Warszawa 1:5
Bramki: Gałązka (2), Boruń,  Jóźwiak, Karbownik
Asysty: Zalewski, Kaczorowski, Knut, Gałązka, Jóźwiak

Polonia: Knut – Wiśniewski, Łoś, Nozderka, Nowosadko – Kaczorowski (50. Boruń), Dąbrowski (45. Jóźwiak), Jarek, Karbownik, Zalewski (55. Czaplicki)- Gałązka.

*

Drugi zespół rocznika 2000 odniósł na własnym boisku wysokie zwycięstwa z UKS-em 141 Warszawa. Nasi zawodnicy od początku spotkania dyktowali warunki gry. Już w 1. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Owsiany, który w całym meczu zaliczył hat-tricka. Wysoki wynik do przerwy (4:0) pozwolił na to, by w drugiej części meczu chłopcy zrealizowali kilka założeń taktycznych – jak najdłużej utrzymywać się przy piłce i grać maksymalnie na trzy kontakty.

2000: Polonia Warszawa II – UKS 141 Warszawa 9:0
Bramki: Owsiany (3), Marczuk, Kuczyński (2), Sikora, Andrzejewski, Gawor
Asysty: Dąbrowski K., Chylak (2), Kuczyński, Kowalski (2), Owsiany

Polonia: Andrzejczak – Sikora, Kowalski, Gawor, Dąbrowski K. – Kuczyński, Chylak, Andrzejewski, Marczuk, Winkler – Owsiany.

*

Rocznik 2001 pokonał Kosę Konstancin nie tracąc gola w trzecim meczu z rzędu. Podopieczni trenerów Chmielewskiego i Krzyżanowskiego rozegrali dwie różne połowy – w pierwszej spisali się bardzo słabo, w drugiej o niebo lepiej. Efektem dobrej gry po zmianie stron boiska było otwarcie wyniku spotkania przez Kacpra Żakowskiego, który pięknym strzałem posłał piłkę w samo okienko bramki Kosy. Później „Czarne Koszule” z każdą chwilą potwierdzały swoją wyższość nad przeciwnikiem i zakończyły mecz z czterema strzelonymi golami.

2001: Polonia Warszawa – Kosa Konstancin 4:0 (0:0)
Bramki: Dębek, Kwiatkowski, Niewiadomski, Żakowski
Asysty: Budnicki, Kwiatkowski, Niewiadomski

Polonia: M. Dekanowski – Krzyna, Boroszko, Budnicki, Niewiadomski – Żakowski, Kwiatkowski, Brzeski, J. Dekanowski; grali również: Mordaka, Popławski, Gałązka, Dębek, Żbikowski, Kurek, Stojek, Piskorz, Michrowski.

*

Rocznik 2002 rozegrał w minionym tygodniu dwa mecze i w obu zainkasował po trzy punkty. W środę w zaległym meczu podopieczni trenerów Bartłomieja Gołaszewskiego i Jakuba Kaźmierczaka pokonali Unię Warszawa, a w sobotnie popołudnie wygrali z Agape Białołęka. W obu spotkaniach Polonia stworzyła dużo sytuacji bramkowych, a całej drużynie należą się pochwały za realizowanie przedmeczowych założeń.

2002 (środa): Unia Warszawa – Polonia Warszawa 0:6 (0:4)
Bramki: Sobolewski, Jóźwik, Ziętara, Puczko Kajtek, samobójcza, Nojszewski
Asysty: Karpiński (2), Koterwas (2), Kapela

Polonia: Łukaszewicz, Kapela, Ziętara, Nojszewski, Kowalski, Sobolewski, Jóźwik, Koterwas, Karpiński, Rejniak, Trybus, Sieczka, Puczko Kajtek, Puczko Kacper, Zabielski.

2002 (sobota): Agape Białołęka – Polonia Warszawa 1:4 (0:2)
Bramki: Jóźwik (2), Ziętara, Sobolewski
Asysty: Kowalski, Koterwas

Polonia: Łukaszewicz, Kapela, Ziętara, Nojszewski, Kowalski, Sobolewski, Jóźwik, Koterwas, Karpiński, Rejniak, Trybus, Wójcik, Reszczyński, Dropia, Mikołajczak, Rozlau, Zabielski.

*

Mimo początkowych kłopotów kolejne wysokie zwycięstwo odniósł pierwszy zespół rocznika 2003. Mała ruchliwość zawodników występujących w przednich formacjach oraz brak akcji oskrzydlających były głównymi przyczynami niskiego prowadzenia po pierwszej kwarcie. W następnych nastąpiło przyspieszenie gry, które zaowocowało zwiększoną liczbą goli. Mimo ambitnej postawy gości odnosimy kolejne wysokie zwycięstwo. Na wyróżnienie zasługuje piękna akcja Bartka Bajkowskiego, który efektowną przewrotką próbował dosięgnąć niedokładnego dośrodkowania kolegi. Była to już druga próba takiego zagrania (ostatnie w meczu z Junakiem) – miejmy nadzieję, że do trzech razy sztuka…

2003: Polonia Warszawa – GKP Targówek II 18:0
Bramki: Bajkowski (4), Bielka (3), Wójcik Olaf (3), Koton (2), Greloch (2), Keller, Butkiewicz, Raczyński, Wyszkowski
Asysty: Bajkowski (5), Wyszkowski (3), Keller (2), Wójcik Olaf (2), Greloch (2), Koton (2), Raczyński

Polonia: Taradejna, Wójcik O., Bajkowski B., Raczyński, Greloch, Koton, Keller, Bielka, Wyszkowski, Butkiewicz.

*

Kolejny raz okazało się, że zespół lepszy piłkarsko niekoniecznie musi osiągać zwycięski wynik. Mimo momentami dużej przewagi nie potrafimy wykorzystać większości akcji podbramkowych. Często brakowało spokoju oraz dokładności. Z kolei pod swoją bramką raziliśmy olbrzymią wręcz niefrasobliwością. Gole dla przeciwników padają po błędach indywidualnych. Miejmy nadzieję, że to ostatnia porażka w meczu, który powinniśmy wygrać. Trzeba poprawić liczne błędy i wyciągnąć wnioski.

2003: Polonia Warszawa II – Gwardia Warszawa 3:5
Bramki: Jarosiński, Bajerowski, Stojek
Asysty: Jarosiński, Dobko

Polonia: Szewczyk, Kuraszkiewicz, Chodor, Boniecki, Stojek, Popielarz, Jarosiński, Bajerowski, Jastrzębski, Perraud, Dobko.

*

Ambicja, determinacja i chęć wygrywania – takie cechy zaprezentowali podczas niedzielnego meczu z Unią Warszawa piłkarze rocznika 2004. Poloniści w nerwowym meczu, mimo wielu kontrowersyjnych decyzji sędziego i dosyć ostrej gry przeciwnika, odnieśli zasłużone zwycięstwo. Podopieczni trenerów Tomasza Sokołowskiego i Pawła Sałańskiego prowadzili już trzema bramkami, ale – m.in. wskutek rzutów wolnych podyktowanych w niejasnych sytuacjach – gospodarze doprowadzili do remisu 4:4. „Czarne Koszule” przetrwały jednak napór Unii i dzięki bramce na 5:4 strzelonej przez Noela Sadziaka mogły cieszyć się z trzech punktów.

2004: Unia Warszawa – Polonia Warszawa 4:5
Bramki: Dąbrowski (2), Grabiec, Drabik, Sadziak
Asysty: Dzwonnik, Sadziak, Wenta, Rutkowski, Drabik

Polonia: Jachlewski, Kayed, Korczak, Russek, Błachowicz, Rutkowski, Gołąb, Grabiec, Wenta, Drabik, Dzwonnik, Sadziak, Kapela, Dąbrowski.