Juniorzy: Podsumowanie weekendu

Jak co poniedziałek publikujemy podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorskich drużyn MKS Polonia Warszawa. Wyniki uzupełniamy na bieżąco, komplet pojawi się najprawdopodobniej w poniedziałek w godzinach wieczornych.

*

Pierwszą w sezonie porażkę odnieśli piłkarze z rocznika 1995, którzy w meczu na szczycie Centralnej Ligi Juniorów przegrali z SMS-em Łódź 0:1. Dzięki przewadze wypracowanej w poprzednich spotkaniach podopieczni Michała Libicha wciąż zajmują 1. miejsce w ligowej tabeli z trzypunktową stratą do Łodzian. W niedzielnym meczu przeciwnicy zdominowali Polonię pod względem fizycznym. W pierwszej połowie „Czarne Koszule” nie oddały ani jednego celnego strzału na bramkę, choć bliski pokonania bramkarza po odważnej próbie z dystansu był Konrad Cichowski. W drugiej połowie gra naszych zawodników wyglądała już o wiele lepiej, ale najlepsze sytuacje (słupek i poprzeczka) wypracowali sobie Łodzianie.

1995: Polonia Warszawa – UKS SMS Łódź 0:1 (0:1)

Polonia (wyjściowy): Brudnicki – Krajewski, Janiszewski, Zawadka, Lewicki – Kowalczyk, Boruń, Możdżonek, Tomaszewski, Jaszczak – Cichowski.

*

Słaby występ zaliczył rocznik 1996, który mimo prowadzenia ze Zniczem Pruszków 2:0 do 70. minuty, ostatecznie przegrał 2:3. Zespół grał znacznie poniżej swoich możliwości. Kontrowersje wzbudził też rzut karny podyktowany przez sędziego dla Znicza przy stanie 2:1.

1996: Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 3:2 (0:0)
Bramki: Giczela, Szewczyk

Polonia: Wądołkowski – Skłodowski (75. Sinicki), Podsiadlik, Worach, Wybraniec – Salla (46. Koza), Szewczyk, Pindor (46. Banaszek), Strzemecki, Dylewski – Giczela.

*

Mimo braku aż pięciu zawodników, którzy mogliby podnieść jakość drużyny, rocznik 1997 odniósł przekonujące zwycięstwo z Ursusem i na kolejkę przed końcem rundy jesiennej zapewnił sobie awans do rozgrywek makroregionalnych. Oznacza to, że podopieczni trenerów Dębca i Stęszewskiego będą w rundzie wiosennej rywalizować z najlepszymi zespołami nie tylko z Mazowsza, lecz także z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego. W pierwszej połowie niedzielnego meczu mogliśmy oglądać wiele podań od nogi do nogi, grę na jeden lub dwa kontakty. W skrócie: postawa polonistów mogła się podobać. Efektem był gol zdobyty tuż przed przerwą, będący wynikiem rozegrania rzutu wolnego. Na listę strzelców wpisał się Pachelski. W drugiej połowie „Czarne Koszule” – mimo odrobinę słabszej postawy niż przed przerwą – dopełniły dzieła zniszczenia i przypieczętowały awans do rozgrywek międzywojewódzkich. 16-latkowie zakończą rundę za tydzień meczem z Prochem Pionki.

1997: Ursus Warszawa – Polonia Warszawa 0:3 (0:1)
Bramki: Pachelski, Kosieradzki, Urbański
Asysty: Urbański, Pachelski, Osiak

Polonia: Choroś (50. Imiołek) – Kasza-Roszak, Jabłoński, Dudek, Urbański (66. Wiśniewski) – Dębski (55. Wilanowski), Szczeblewski (63. Michalak), Zawadzki – Kosieradzki (60. Korwin-Piotrowski), Osiak, Pachelski.

*

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej okazałe zwycięstwo – mimo nie najlepszej gry – odniósł rocznik 1998. Poloniści przewyższali przeciwników wyszkoleniem, ale nie odbiegali od nich pod względem tempa gry czy organizacji w ataku. W drugiej połowie zawodnicy otrzymali konkretne zadania techniczno-taktyczne, z realizacją których mieli problemy. Cieszyć może jedynie fakt, że dzięki nakreślonym schematom 15-latkowie przeprowadzili dwie najładniejsze akcje bramkowe w całym sezonie.

1998: Polonia Warszawa – KS Raszyn 6:0 (3:0)
Bramki: Sauczek (3), Dubiel, Sikora, S. Dudek
Asysty: S. Dudek (2), Kaput, Anczkiewicz, Dubiel, Zakrzewski

Polonia: Gostomski (41. Połeć) – Mater, Markiewicz, Romański (60. Sabbagh), Anczkiewicz – Kaput, S. Dudek, Grabowski (41. Zakrzewski) – Zych (60. Lenart), Dubiel, Sauczek (60. Sikora).

*

Pierwszy zespół rocznika 1999 swój mecz rozegrał awansem już w środę. Podopieczni Michała Maliszewskiego zmierzyli się na własnym boisku z Agrykolą. Poloniści sprawiali wrażenie zmęczonych, ale trudno się dziwić – dwa dni wcześniej, w poniedziałek, grali mecz z Ursusem, a we wtorek odbyli ciężki trening siłowy. W pierwszej połowie grali dosyć wolno, bez polotu, nie potrafili długo utrzymać się przy piłce w środku pola. W drugiej połowie gra nadal nie zachwycała, ale – biorąc pod uwagę zmęczenie gości – było już łatwiej. „Czarne Koszule” strzeliły trzy gole. Pierwszy i trzeci były efektem świetnych prostopadłych podań, drugi padł po szybko wykonanym aucie. Poloniści w tym roku kalendarzowym rozegrają jeszcze tylko jeden mecz, z Milanem Milanówek.

1999: Polonia Warszawa – Agrykola Warszawa 3:1 (0:0)
Bramki: Bolmowski (2), Augustyniak
Asysty: Włodek, Lipski, Augustyniak

Polonia: Reszczyński – Bielecki (36. Kamiński), Woszczyło, Podgórski (60. Jóźwicki), Sawicki (52. Lipski) – Włodek, Abul (42. Zuchora), Paszkowski – Odoliński (47. Kierzkowski), Bolmowski, Augustyniak.

*

Rundę jesienną zakończyła w sobotę druga drużyna rocznika 1999, która rozgromiła na własnym boisku wicelidera ligowej tabeli – Huragan Wołomin. Pierwsza połowa była w wykonaniu Polonii najlepsza w całej rundzie dzięki akcjom środkiem boiska i skrzydłami oraz grze kombinacyjnej. Wszystkie schematy ćwiczone na treningach były bardzo dobrze wykorzystywane. Po przerwie doszło do wielu zmian, kilku graczy zamieniło się pozycjami. Przeciwnik zaryzykował i „odkrył się”, Polonia to wykorzystała i strzeliła pięć bramek. „Czarne Koszule” w rundzie jesiennej odniosły komplet zwycięstw, a ich przewaga nad drugim zespołem wynosi pięć punktów.

1999: Polonia II Warszawa – Huragan Wołomin 8:1 (3:0)
Bramki: Kluczyński (3), Zięba (2), Nowiński, Siemiatkowski, Marczuk
Asysty: Kluczyński (2), K. Buchman, Marczuk

Polonia: Kucz – Makowski (36. K. Buchman), Jóźwicki (36. D. Buchman), Oniszczuk, Dobrzeniecki – Sołoducha (36. Jakubiak), Siemiatkowski, Zięba (53. Holoyda) – Nowiński (53. Michrowski), Kluczyński, Marczuk.

*

Wysokie zwycięstwo z Wilgą Garwolin odniosła pierwsza drużyna rocznika 2000. Dzięki dobremu początkowi i wysoko założonemu pressingowi „Czarne Koszule” wyszły na prowadzenie już w 2. minucie gry za sprawą Kryspina Karbownika. Poloniści przez cały mecz kontrolowali grę. Długo utrzymywali się przy piłce, gra toczyła się przede wszystkim na połowie przeciwnika. Bramka dla Wilgi padła w 27. minucie po pierwszym celnym strzale na naszą bramkę. W drugiej części spotkania zawodnicy dali szansę gry tym, którzy do tej pory występowali mniej. Efektem było pięć zmian, po których – co ważne – obraz gry nie uległ zmianie.

2000: Polonia Warszawa – Wilga Garwolin 7:1 (5:1)
Bramki: Karbownik, Kaczorowski, Boruń (2), Jóżwiak, Kuczyński, Nozderka
Asysty: Karbownik (3), Maciąg, Wiśniewski

Polonia: Knut (35. Andrzejczak)- Wiśniewski, Łoś, Nozderka (35. Zalewski), Nowosadko – Maciąg (35. Dąbrowski Sz.), Kaczorowski, Karbownik (45. Kuczyński), Jóźwiak (35. Czaplicki), Owsiany – Boruń.

*

Swój ostatni mecz w rundzie jesiennej wygrała druga drużyna rocznika 2000. Podopieczni trenerów Chmielewskiego i Żbikowskiego mimo słabej gry i braku koncentracji w obronie pokonali 2:1 Victorię Sulejówek. Słaba skuteczność spowodowała, że dopiero w drugiej połowie, w 48. minucie gry, poloniści byli w stanie skierować piłkę do bramki. Stało się tak za sprawą Mikołaja Czaplickiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem drużyny przeciwnej. Łut szczęścia spowodował, że „Czarnym Koszulom” udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Czaplickiego z rzutu wolnego piłkę do własnej bramki skierował jeden z zawodników Victorii.

2000: Polonia II Warszawa – Victoria Sulejówek 2:1 (0:1)
Bramki: Czaplicki, samobójcza
Asysty: Winkler, Czaplicki

Polonia: Andrzejczak (35. Koprowicz) – Sikora, Kowalski, Gawor, Dąbrowski K. – Dąbrowski Sz. (35. Kuczyński), Winkler, Chylak, Marczuk, Zalewski (35. Czaplicki) – Andrzejewski.

*

Pierwsze minuty meczu rocznika 2001 z Bugiem Wyszków nie należały do najciekawszych. Obraz gry zmienił się dopiero po bramce Jakuba Dekanowskiego. Poloniści całkowicie zdominowali przeciwnika, a ostatni kwadrans pierwszej połowy był jednym z najlepszych rozegranych jesienią. Mimo to efektów w postaci bramek nie było, a rywale po rzucie wolnym doprowadzili do wyrównania. Dalsza część drugiej połowy i nieustająca dominacja Polonii sprawiły, że „Czarne Koszule” trafiły do siatki rywala trzykrotnie i mogły cieszyć się z okazałego zwycięstwa.

2001: Polonia Warszawa – Bug Wyszków 4:1 (1:0)
Bramki: J. Dekanowski (2), Dębek, samobójcza
Asysty: Krzyna (2), Brzeski

Polonia: Tarnowski – Niewiadomski, Boroszko, Budnicki, Popławski – Żakowski, Krzyna, Brzeski, J. Dekanowski, grali również: Piskorz, Stojek, M. Dekanowski, Mordaka, Kwiatkowski, Michrowski, Gałązka, Dębek, Kurek.