Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

CLJ: MKS Polonia Warszawa – Olimpia Elbląg 5 – 1 (2-0)

W piękne, sobotnie popołudnie zespół Polonii rocznik 1995 rozegrał kolejny mecz w ramach Centralnej Ligi Juniorów.Tym razem naszym rywalem w spotkaniu domowym był zespół Olimpii Elbląg. Przed meczem wiedzieliśmy o rywalu tyle, że przegrał dwa pierwsze spotkania ligowe, więc nasza koncentracja musiała być zdwojona, gdyż ego piłkarzy z Elbląga musiało być mocno podrażnione. My z kolei po środowym rekordowym zwycięstwu w Pucharze Polski (29 – 0) i dwóch ligowych tryumfach nie mogliśmy spocząć na laurach i chcieliśmy pójść za ciosem. Tak też się stało. Zwycięstwo 5 – 1 to tylko część prawdy o tym spotkaniu. Tak naprawdę powinniśmy pokonać rywala w rozmiarach co najmniej dwukrotnie większych, ale jak widać jeszcze nie jesteśmy gotowi do tego, by ostatecznie znokautować rywala już kilkakrotnie leżącego na deskach. Cieszy jednak zwycięstwo i kolejny krok ku oczekiwanemu od 36 lat mistrzostwie Polski dla juniorów Polonii. Dziś zdominowaliśmy całkowicie gości, a jak do naszej gry dodamy jeszcze pierwiastek kilera, będziemy najlepsi!
Teraz z uwagi na przerwę dla reprezentacji czeka nas dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych. Jednak nie oznacza to, że w przyszły weekend będziemy się nudzić. Wręcz przeciwnie. Rozegramy niesamowite spotkanie ze względów szkoleniowych dla naszych graczy. Zmierzymy się bowiem z reprezentacją Polski U-19 Marcina Sasala rocznik 1995, która przygotowuje się do spotkań towarzyskich ze Słowacją.
Przeciwko naszej drużynie wystąpi zatem najmocniejszy skład tego rocznika w Polsce z wieloma znanymi już z Ekstraklasy zawodnikami, np.: LinettyStępiński, Jagiełło, Frankowski, Łazaj czy graczami znanych klubów zagranicznych. Przed nami więc mecz, który pokaże prawdziwą wartość naszych zawodników na tle polskich „gwiazd” w tej kategorii wiekowej.
To jednak nie koniec atrakcji, gdyż istnieje duża szansa, że w grudniu zagramy w najlepiej obsadzonym turnieju piłkarskim w Europie. Póki co, na razie jednak nie zapeszamy i skupiamy się na krajowym podwórku.
MKS Polonia Warszawa – Olimpia Elbląg 5 – 1 (2-0)

Bramki: Kowalczyk 2, Zawadka, Jaszczak, Tomaszewski
Asysty: Wojtkielewicz 2, Sapała, Boruń, Stryjek

Skład wyjściowy: Brudnicki – Krajewski, Zawadka, Janiszewski, Lewicki – Kowalczyk, Boruń, Możdżonek, Jaszczak – Wojtkielewicz, Cichowski.

Ponad to grali: Sapała, Stryjek, Tomaszewski, Frąckowiak.