Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

CLJ i 98 zwycięskie!

W miniony weekend oba sztandarowe zespoły Akademii, czyli rocznik 1996 (Centralna Liga Juniorów) oraz rocznik 1998 (Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego) odniosły wyjazdowe zwycięstwa. Zespół CLJ prowadzony przez duet trenerski Adama Chmielewskiego i Igora Gołaszewskiego wygrał w Olsztynie z tamtejszym Stomilem, natomiast podopieczni Michała Maliszewskiego rocznik 1998 zwyciężył Olimpię Elbląg na ich terenie.

CLJ, 22.03.2015
Stomil Olsztyn CLJ – Polonia Warszawa CLJ 1:3
Bramki dla KSP: Kluska, Stępniak, Choroś
Skład Polonii: Imiołek – Stępniak, Roszak-Kasza, D.Choroś, Wybraniec – Salla (46′ Małek), Pindor (70′ Skłodowski), Urbański, Kluska – Wilanowski (85′ Szewczyk) – Giczela (46′ Płacheta)

oraz relacja z meczu rocznika 1998

W miniony weekend zespół Polonii ’98 zainaugurował zmagania ligowe w rozgrywkach MPJM (Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego). Zespół prowadzony przez trenera Maliszewskiego Michała i Wierzbickiego Macieja udał się do Elbląga na mecz z tamtejszą Olimpią. Spotkanie prowadzone było pod dyktando młodych polonistów, mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych pod bramką Olimpii. Bohaterem spotkania okazał się Dawid Brzeski, który zdobył w tym meczu obie bramki.

„Cieszymy się ze zwycięstwa, bo mimo, iż rywal był od nas słabszy to jednak m.in. ze względu na bardzo wczesny wyjazd z Warszawy, długą podróż, naturalne boisko nie byliśmy do końca świadomi czego możemy spodziewać się w Elblągu. Analizowaliśmy w środku tygodnia grę Olimpii, by się przygotować optymalnie do pojedynku z tym przeciwnikiem. Dzięki owej analizie rywal niczym nas nie zaskoczył. Mecz bardzo dobrze się dla nas ułożył gdyż strzeliliśmy bramkę już w drugiej minucie meczu. Nie zachwycamy się jednak tym meczem, to już przeszłość. Przed nami dużo trudniejsze wyzwania” – relacjonuje trener Maliszewski.

MPJM, 21.03.15
Olimpia Elbląg – Polonia Warszawa 0-1 (0-2)
Bramki: Brzeski
Skład: Siryk – Anczkiewicz (Śliwkowski 65), Dudek D. (Markiewicz 65), Osowski, Mater – Kaput, Dudek S., Korczakowski (Popiela 50)– Dubiel (Niksa Ar 62), Brzeski (Grabowski 70), Sauczek (Chrzanowski 65)

Dodatkowo prezentujemy weekendowe wyniki drugiego z roczników Michała Maliszewskiego – 1999.

Pierwszy zespół rocznika 99
Escola Varsovia 99 – Polonia Warszawa 99   0:3 (0:1)
Bramki: Augustyniak, Paszkowski, Kołodziejski

Drugi zespół rocznika 99
Agrykola Warszawa 99 – Polonia Warszawa 99 2:1 (0:1)
Bramka: Zięba

Zapraszamy również na profil FB Akademii MKS, na którym znajdą Państwo skrót meczu Olimpia’98-Polonia’98
https://www.facebook.com/AkademiaMKS