Centralna Liga Juniorów: MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok SSA 3 – 1

W Sobotę nasz flagowy rocznik MKS-u 1995- prowadzony przez trenera Michała Libicha , rozegrał swój pierwszy mecz w Centralnej Lidze Juniorów.

Choć mecz I kolejki Centralnej Ligi Juniorów z Jagiellonią Białystok SSA zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 3 – 1, to jednak na usta ciśnie się stare stwierdzenie – pierwsze koty za płoty. Dzisiejsze spotkanie zaczęliśmy w mocno osłabionym składzie i nieco eksperymentalnym zestawieniu. To jednak nie przeszkodziło nam dominować na boisku w pierwszych 45 minutach. W tej części gry były momenty, że nasze akcje były szybkie i efektowne, kilka z nich, w tym bramkowa na 2-0 była efektem schematów treningowych, a rywal bodaj tylko raz zagroził naszej bramce po przebojowej akcji swojego skrzydłowego. 2 – 0 do przerwy po bramkach Krzysia Możdżonka Konrada Cichowskiego, nie uznany gol po fantastycznym strzale Sebastiana Szewczyka (piłka przekroczyła linię końcową, czego nie zauważył spóźniony sędzia asystent) i generalnie dobre nastroje przed drugą odsłoną meczu. Niestety jak to często bywa, gdy prowadzi się z rywalem i czuje nad nim wyższość, chwila nieuwagi i niezdecydowania naszych obrońców i już w 50 minucie mamy tylko 2 – 1. Pierwsze 15 minut drugiej połowy było bardzo słabe w naszym wykonaniu, a wspomniany gol był tylko tego dowodem. Na szczęście stracona bramka pobudził nieco nasz zespół i już po 5 minutach Filip Kowalczyk po solowej akcji podwyższył na 3 – 1, co w dużym stopniu odebrało graczom z Białegostoku wiarę w zwycięstwo. Wynik mógł być okazalszy, ale rzutu karnego i kilku świetnych okazji nie wykorzystali dziś nasi zawodnicy.
Tak więc w pierwszym meczu notujemy zwycięstwo, co cieszy najbardziej, ale mamy także nadzieję, że debiutancka trema minęła wraz z pierwszym meczem i teraz nasza gra będzie już tylko lepsza, tym bardziej, że za tydzień spotkamy się w Olsztynie z jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa zespołem Stomilu.
Warto jeszcze dodać, że zgodnie z zapowiedzią przed meczową, dzisiejsze spotkanie obserwował nie tylko Prezes PZPN Zbigniew Boniek, ale również Sekretarz Generalny związku Maciej Sawicki, a także dyrektor sportowy PZPN Stefan Majewski i selekcjoner kadry U-20 Jacek Zieliński. Wizyta tych oficjeli tylko pokazuje jak prestiżowe są rozgrywki CLJ i jaka to szansa na promocję dla naszych graczy. Trzeba tylko dobrze grać w piłkę:)
Relacja z dzisiejszego meczu w stacji Orange Sport lub w Internecie o godzinie 22.00. Zapraszamy.
MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białytok SSA 3 – 1 (2-0)

Bramki: Możdżonek, Cichowski, Kowalczyk
Asysty: Zawadka

Skład wyjściowy: Libera – Lewicki, Zawadka, Worach, Krajewski – Szewczyk, Boruń, Wojtkielewicz, Kowalczyk – Możdżonek, Cichowski.

Ponadto grali: Piętka, Jaroszewski, Mrowiński, Sapała.