Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Augustyniak i Uzoma podpisali kontrakty

Piotr Augustyniak i Tony Uzoma Chukwuemeka zostali dziś nowymi piłkarzami Polonii. Na trzy dni przed wznowieniem sezonu kadra „Czarnych Koszul” jest już zamknięta.

Obaj zawodnicy występowali ostatnio w drużynie lidera IV ligi Bugu Wyszków. Obaj byli podstawowymi piłkarzami naszego najbliższego rywala. – Przykro mi, że Piotrek tak postąpił, bo gdyby został, mógłbym powiedzieć, że awans mamy zapewniony. W realiach czwartej ligi jest bardzo dobrym zawodnikiem, Jako defensywny pomocnik był pożyteczny w ataku, bo strzelał wiele goli – powiedział o Augustyniaku w rozmowie z Warszawa.sport.pl trener Bugu Krzysztof Ogrodziński.

24-letni zawodnik jest wychowankiem CWKS Legia. Występował również w Okęciu, Starcie Otwock, drużynie Młodej Ekstraklasy Legii (2. miejsce na zakończenie rozgrywek w sezonie 2009/10), krótko trenował z pierwszym zespołem z Łazienkowskiej. Później grał w: Kotwicy Kołobrzeg, Warcie Sieradz i w Bugu. Jest obrońcą, ale najczęściej na boisku pełni rolę defensywnego pomocnika. W Polonii, w sparingu z Avią Świdnik zagrał jako napastnik, podobno drugi raz w karierze. – To zawodnik wobec którego mamy długofalowe plany – mówi o swoim nowym piłkarzu Piotr Dziewicki.

1625483_10152240226975049_747236090_n

Tony Uzoma Chukwuemeka w Nigerii mieszkał na jednej ulicy i chodził do szkoły z Martinsem Ekwueme, piłkarzem który w Polonii debiutował w ekstraklasie. – Opowiadał mi o Polonii, dużo wcześniej zanim tu się pojawiłem wiedziałem, co to za klub – opowiada Uzoma. 27-letni obrońca oprócz Bugu grał w: Makowiance, Jezioraku Iława, Gwardii Koszalin i Żbiku Nasielsk.

Jeszcze jako zawodnik Bugu, w meczu przeciw „Czarnym Koszulom” w październiku ubiegłego roku zasłynął z bezkompromisowej, ostrej gry. – Tak też zaprezentował się nam na pierwszych treningach. Musieliśmy mu pewne rzeczy wytłumaczyć, ale to bardzo sympatyczny chłopak – przedstawia nowego gracza Polonii kapitan drużyny Aleksander Fogler.

Kadra pierwszego zespołu została już zamknięta. Do drużyny zimą dołączyli: Piotr Augustyniak, Gerard Boruń, Max Brzosko, Mateusz Gliński, Adam Grzybowski, Dawid Klepczyński, Bartosz Kozakiewicz, Adeinyi Lekan, Dominik Lemanek, Adrian Ligienza, Mateusz Sołtys, Mariusz Ujek i Tony Uzoma Chukwuemeka.

W środę ostatecznie rozstał się z Polonią Nazar Litun. Ukraiński pomocnik wkrótce podpisze kontrakt z Bugiem Wyszków.