Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

3:0 z Łomiankami

Polonia pewnie pokonała KS Łomianki w meczu 20. kolejki IV ligi. – Myślę, że kibice mogą być zadowoleni nie tylko z wyniku, ale i naszej gry – powiedział trener Piotr Dziewicki.

Tym razem spotkanie trwało 90 minut. W przeciwieństwie do sierpniowego meczu w Łomiankach, historycznego dla Polonii, bo pierwszego w historii w IV lidze trwającego tylko 38 minut, było spokojnie. Liczył się tylko futbol.

Od początku poloniści osiągnęli dużą przewagę, mieli kilka okazji. Bramkę – wypracowaną przez Mariusza Ujka – strzelił w końcu Adrian Ligienza. Wcześniej piłka po uderzeniu tego debiutującego w oficjalnym meczu na Konwiktorskiej byłego piłkarza Wisły Kraków, trafiła w poprzeczkę.

Po przerwie dużo lepiej grali goście, od czasu do czasu atakowali, ale Polonia narzuciła swój styl gry. Kolejną bramkę z – wypracowanego przez Mariusza Ujka – rzutu karnego strzelił Michał Strzałkowski, a trzecią po pięknej akcji – Mateusz Sołtys.

– Najbardziej jestem zadowolony z tego, że przez cały czas kontrolowaliśmy to, co dzieje się na boisku. Można nam zarzucić, że popełnialiśmy pewne błędy w obronie, brakowało nam dokładności, ale jak się psa chce uderzyć, to kij zawsze się znajdzie. Musimy nadal pracować i się poprawiać, przede wszystkim jednak nad skutecznością – komentował mecz Piotr Dziewicki. – Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie nam łatwiej, szczególnie na wyjazdach, gdzie przyjdzie nam grać na różnych boiskach, czasami bardzo dla nas niewygodnych. Trzeba wtedy do jakości, którą chyba wszyscy widzą, że mamy dołożyć dużo serca, a czasami walkę wręcz – dodał szkoleniowiec Polonii.

W meczu z powodu poważnego zatrucia, które przeszedł w piątek, nie mógł wystąpić Adam Grzybowski. Odniesione w trakcie spotkania przez Aleksandra Foglera i Adriana Ligienzę kontuzje nie wydają się groźne. – Olek sam poprosił o zmianę, miał lekki problem z mięśniem dwugłowym. Postąpił bardzo profesjonalnie, bo przecież potrzebny jest nam zdrowy w następnych meczach – mówił Piotr Dziewicki.

W najbliższej kolejce Polonia gra w Żurominie z Wkrą (niedziela, 30 marca – godz. 15.30).

POLONIA WARSZAWA – KS ŁOMIANKI 3:0 (1:0)

Bramki: Ligienza (38.), Strzałkowski (65., karny), Sołtys (77.)

Polonia: Błesznowski – Lachowicz, Augustyniak, Fogler (78. Chukwuemeka), Klepczyński (81. Lekan) – Ligienza (84. Gliński), Antczak – Lemanek, Ujek, Sołtys – Strzałkowski (68. Kruczyk).

Widzów 1,7 tys.