Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

1997: Niewygodny rywal, zasłużone zwycięstwo

Naszym przeciwnikiem w Mazowieckiej Lidze Juniorów Młodszych w grupie II w sobotę był zespół Ursusa Warszawa. Znamy tego rywala i wiemy, że ich główne walory to zadziorność, charakter, walka o każdą piłkę. Wiadomo było, że i teraz nic się nie zmieni!

Na mecz wyszliśmy mocno skoncentrowani i od pierwszych minut staraliśmy się grać możliwie to, co zakładaliśmy sobie przed meczem. W drugim meczu z rzędu jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Patryk Osiak, który zszedł do środka na co czekał Krystian Zawadzki. Obsłużył go wyśmienitym podaniem, a „Oshee” z zimną krwią uderzył koło słupka gości.

Scenariusz z Mińska Mazowieckiego się powtórzył, bo dopiero w drugiej połowie udało się nam trafić kolejny raz do siatki przeciwnika. Uczynił to Zawadzki po podaniu od Bartka Urbańskiego.

Niestety w 57 minucie dostaliśmy lekkim obuchem w głowę bo popularne „Traktorki” z niczego i po naszych błędach trafiają do bramki Michała Chorosia. Nasz bramkarz próbował interweniować ale niestety piłka po jego dłoni znalazła się w siatce.

W 58 minucie pojawił się joker! Znów Dominik Chrzanowski, choć tym razem z karnego na Bartku Warchole znalazł drogę do siatki.

Później – co potwierdzają statystyki – lwią pracę wykonali rezerwowi. Kolejno Kosieradzki, Michalak, Kasza – Roszak i dwukrotnie Korwin – Piotrowski. Do tego dochodzą jeszcze asysty…

To pokazuje jak ta drużyna powinna funkcjonować. Nie można się obrażać, nie można spoglądać tylko na siebie. Ważne jest to, co mogę dać drużynie po wejściu na boisko.

Można to zamknąć w kilku słowach: w naszej drużynie nie ma rezerwowych – są tylko ci, którzy wchodzą z ławki, ale to oni decydują o obliczu meczu.

Każdy z nas musi sobie to uświadomić, jeżeli mamy dopchać ten wózek do wspólnego celu. Priorytetem jest świadomość tego, w jaki sposób ja mogę się do pchania tego wózka przyczynić.

Kolejny podobny mecz, kolejne zwycięstwo, kolejny mały krok do osiągnięcia celu minimum.

Jedyne co się zmieniło to nasza skuteczność. W końcu zaczynamy wykorzystywać sytuacje z zimną krwią!

Następny mecz w sobotę 28.09.2013 o godzinie 11:00 z Prochem Pionki w Pionkach.

Walczymy o każdy możliwy punkt!

POLONIA WARSZAWA 8 – 1 Ursus Warszawa

 

18’ Osiak/Zawadzki

48’ Zawadzki/Urbański

57’ URSUS

60’ Chrzanowski/Warchoł (karny)

66’ Kosieradzki/Korwin – Piotrowski

67’ Michalak/Wilanowski

74’ Kasza – Roszak/Korwin – Piotrowski

77’ Korwin – Piotrowski/Kosieradzki

82’ Korwin – Piotrowski/Wilanowski

 

Skład:

Choroś – Urbański, Dudek (66’ Szulc), Warchoł, Jabłoński (58’ Kasza – Roszak­) – Szczeblewski, Zawadzki (54’ Michalak), Wilanowski – Jasiński (60’ Korwin – Piotrowski), Osiak (60’ Kosieradzki), Pachelski (58’ Chrzanowski)

Nie zagrali:

Brudnicki, Imiołek, Zakrzewski, Dębski (kontuzja), Lach (kontuzja), Wiśniewski (kontuzja)