Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

1 marca sparing z Avią Świdnik

W sobotę 1 marca o godz. 18 na Konwiktorskiej Polonia rozegra mecz towarzyski z występującą w III lidze drużyną Avii Świdnik. Sparing będzie połączony z prezentacją zespołu „Czarnych Koszul”.
Rywal został wybrany nieprzypadkowo. Gra ligę wyżej niż Polonia, będzie to więc cenny sprawdzian dla kończących ciężki czas przygotowań do rundy wiosennej piłkarzy trenowanych przez Piotra Dziewickiego.

Ale Avia to również jeden z ważnych historycznie przeciwników dla naszego klubu. 2 czerwca 1993 roku Polonia wygrała w Świdniku 3:1 i zapewniła sobie pierwszy po 41. latach awans do ekstraklasy. Ironią losu, dokładnie 20 lat później „Czarne Koszule” rozegrały ostatni mecz w ekstraklasie z Pogonią Szczecin dla odmiany przegrany 1:3.

Polonia grała jeszcze z Avią w II lidze w sezonie 1994/95 (1:0 i 0:0) i 1995/96 (2:1 i 3:0). Później obie drużyny nie miały okazji by zmierzyć się ze sobą. Polonia występowała w ekstraklasie, a drużyna ze Świdnika popadła w kryzys sportowy. Po rundzie jesiennej obecnego sezonu Avia zajmuje 9. miejsce w III lidze i traci 10 punktów do prowadzącego JKS 1909 Jarosław.

Mecz z Avią odbędzie się dwa tygodnie przed wznowieniem rozgrywek IV ligi grupy mazowieckiej. Przed sparingiem odbędzie się oficjalna prezentacja nowych zawodników Polonii. Na razie wiadomo, że są nimi: Dominik Lemanek (ostatnio Mławianka) i Mariusz Ujek (Zjednoczeni Bełchatów) oraz Gerard Borun, Konrad Wojtkielewicz i Adrian Zawadka z Akademii Piłkarskiej MKS Polonia.
O terminach pozostałych sparingów będziemy informować na bieżąco na stronie polonia.waw.pl i profilach społecznościowych klubu.