Trefl pokonany!

Koszykarze Polonii przełamali złą passę i pokonali drużynę Trefla II Sopot 75:51! Dzięki temu zawodnicy „Czarnych Koszul” pozostali w walce o fazę play-off II ligi!

Już w pierwszej kwarcie gospodarze zaprezentowali lepszą dyspozycję od gości z Sopotu. Poloniści po dziesięciu minutach prowadzili 18:12. Drugą kwartę koszykarze „Czarnych Koszul” wygrali dwoma punktami, dzięki czemu na przerwę schodzili z ośmiopunktowym prowadzeniem.

W drugiej połowie koszykarze Polonii sukcesywnie powiększali przewagę, potwierdzając swą dobrą formę. Trzecią kwartę wygrali 19:12, czwartą – 23:14.

Najlepszym strzelcem drużyny Polonii w dzisiejszym meczu był Tomasz Jaremkiewicz. Były gracz Legii zakończył sobotnie spotkanie z dorobkiem 12 „oczek”. Po 11 punktów zdobyli Paweł Sieradzki i Adrian Kordalski. W drużynie Trefla najlepiej spisał się Łukasz Jaśkiewicz, zdobywca 17 punktów.

Do końca sezonu zasadniczego koszykarzom Polonii pozostały do rozegrania dwa wyjazdowe pojedynki. „Czarne Koszule” 5 marca rozegrają mecz z Basketem Piła, zaś 9 marca rywalizować będą z zespołem AZS UMK Toruń.
Od wyników tych spotkań, oraz rezultatów drużyn sąsiadujących w tabeli, zależeć będzie, jakie miejsce uzyska Polonia na zakończenie sezonu zasadniczego – możliwy jest zarówno zakończenie sezonu na miejscu uprawniającym do gry w fazie play-off (zagrają w niej drużyny z miejsc 1-8), jak i tym, które zobliguje zespół do gry w fazie play-out (o utrzymanie w lidze, zagrają w niej zespoły zajmujące w tabeli miejsce od 9 do 12).