Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

XXIII Memoriał Marka Petrusewicza

17-18 listopada 2012r. na pływalni AWF we Wrocławiu, przy ul. Paderewskiego 35, odbyły się XXIII zawody pływackie w ramach Memoriału Marka Petrusewicza.
Profesjonalna oprawa, organizacja, wspaniała atmosfera…to podstawa tych zawodów.
W imprezie udział wzięło 283 zawodników z 41 polskich i jednego z Czech,pływackich klubów,roczników 97, 98, 99 oraz  mastersi, a także niepełnosprawni. Dzięki temu zawody miały również integracyjny charakter.
Były to pierwsze wyjazdowe zawody w nowym składzie zawodników MKS Polonii Warszawa rocznika ’99 z trenerem Wojciechem Rodkiewiczem.
Dla naszych pływaków zawody okazały się bardzo udane, wspaniałe starty i wiele pobitych „życiówek”. W statystyce medalowej dla tej grupy wiekowej zajęliśmy I miejsce, natomiast w klasyfikacji ogólnej wysokie V miejsce, z dorobkiem 15 medali (6,5,4).
Zawody rozpoczęły się od konkurencji 100m. w stylu dowolnym mężczyzn
–  pierwsze trzy miejsca – MKS Polonia Warszawa
1. Pawełek Paweł – 1:00.74
2. Kabziński Dominik – 1:01.53
3. Hodur Dawid – 1:01.57
8.Sieczek Adrian – 1:02.65
 
100m st.dowolnym k.
3. Żarnowska Karolina – 1:04.48
8. Mielniczuk Aleksandra – 1:07.27
9. Janiszewska Dominika – 1:07.47

Ze startu na start poprawialiśmy wyniki i pozycje.

50m st.grzbietowym k.
2. Piekut Aleksandra – 33.83

100m st.klasycznym mężczyzn przy wyrównanej walce
5. Sternik Maksymilian – 1:16.98

100m st.motylkowym m.
2. Kabziński Dominik – 1:07.56

200m.sp.zmiennym k.
1. Wilk Wiktoria – 2:34.04
4. Janiszewska Dominika – 2:39.16
9. Mielniczuk Aleksandra – 2:47.67

200m.sp.zmiennym m.
5. Wlazłowski Damian – 2:30.16
6. Maciejewski Kacper – 2:32.94
8. Pawełek Paweł – 2:33.81
9. Sieczek Adrian – 2:34.93
10. Sternik Maksymilian – 2:36.50

W drugim dniu zawodów, punktem kulminacyjnym imprezy był bieg memoriałowy na 100 m stylem klasycznym chłopców. Zwyciężył Jakub Fedorowicz z rocznika 97 z MKS Wodnik Radom z czasem 1:05.57 – Gratulujemy !

100m.st.klasycznym k.
1. Janiszewska Dominika – 1:19.35
2. Piekut Aleksandra –  1:19.96
50m.st.dowolnym k.
1. Żarnowska Karolina – 28.86
6. Mielniczuk Aleksandra – 30.57
9. Szczęch Inez – 33.3250m.st.dowolnym m.
2. Pawełek Paweł – 27.62
4. Hodur Dawid – 27.93
5. Wlazłowski Damian – 28.00
9. Maciejewski Kacper – 28.57

100m.st.grzbietowym k.
1. Piekut Aleksandra – 1:12.71
3. Wilk Wiktoria – 1:13.46
8.Szczęch Inez – 1:22.48

 100m.st.grzbietowym m.
4. Wlazłowski Damian – 1:09.31
50m st.motylkowym k.
3. Żarnowska Karolina – 32.6150m st.motylkowym m.
1. Kabziński Dominik – 29.83
3. Sternik Maksymilian – 30.88
6. Sieczek Adrian  – 31.65
7. Hodur Dawid – 31.72
9. Maciejewski Kacper – 31.96

 

Bardzo dobre wyniki uzyskały dziewczęta w sztafetach 4x100m.zmiennym z czasem 4:46.91 zajmując 5 miejsce, oraz 4x100m.dowolnym z czasem 4:21.04
7 miejsce, biorąc pod uwagę to że rywalizowały ze starszymi od siebie zawodniczkami.
Uwieńczeniem i potwierdzeniem bardzo dobrych startów był puchar i nagroda w konkursie dla najlepszej zawodniczki rocznika ’99 dla Karoliny Żarnowskiej
i trzecie miejsce dla Pawła Pawełka .

 

 Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników i dla Trenera ! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *