XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Drzonków 2013

W dniach 19-21 lipca odbyła się XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w pływaniu w Drzonkowie. Na OOM przyjechało łącznie 252 zawodników z 79 klubów.

Polonia Warszawa przyjechała godnie reprezentować klub i Mazowsze w składzie: Natalia Nienałtowska, Monika Bień, Kinga Wydryszek, Kalina Gralewska ,Konrad Stępień, Kacper Ćwiek, Krzysztof Cholewo, Mateusz Lelek, Marcin Piątkowski, oraz Jakub Motyczyński.

Założenia przed mistrzostwami, były wyraźnie: dobrze reprezentować klub oraz zdobyć podium  w klasyfikacji województw.
Drużyna Polonii podchodziła do Mistrzostw dosyć sceptycznie głownie za sprawą zbliżających się wakacji, ale już w pierwszym dniu pokazała, że na Mistrzostwa przyjechali prawdziwi profesjonaliści.

Jednym z nich był bohater  wieczoru Kacper Ćwiek, który zdobył medal złoty  na 400 m.st.zmiennym  osiągając znakomity rezultat 4.28.85.

Oczywiście należy powiedzieć, że tę wspaniała passę rozpoczęła Natalia  Nienałtowska, która zdobyła srebrny medal również na 400m.st.zmiennym
w czasie 4:57.79.

Ewidentnie za ciosem chcieli pójść chłopcy w sztafecie 4×200 kraulem osiągając bardzo dobry czas 7:50.07, niestety do brązowego medalu zabrakło niecałe 2 sekundy.
Sztafeta płynęła w składzie: Mateusz Lelek, Konrad Stępień, Krzysztof Cholewo i Kacper Ćwiek.

Pierwszy dzień zakończyliśmy  z dorobkiem 2 medali (złoto i srebro) oraz 3 finałami A i finałem  B.

Zapewne mało, kto mógłby sobie wyobrazić, ale drugi dzień był lepszy od pierwszego!
W  finale A wystąpiła Natalia Nienałtowska na dystansie 400 m stylem dowolnym gdzie osiągnęła rezultat 4:27.30 i ostatecznie została sklasyfikowana na  4 pozycji.

W kolejnym finale zobaczyliśmy Konrada Stępnia, który po ostatnim występie na 400 zm. ( 6 miejsce) potrafił odnaleźć w sobie silę i zdobył drugie miejsce na dystansie 200 stylem klasycznym osiągając bardzo dobry rezultat 2:18.33.

Kolejne finały to był popis wspaniałego zmiennego  na 200 m. w wykonaniu polonistów, najpierw w finale A Natalia Nienałtowska popłynęła 2.23.68 i tylko 8 setnych sekundy zabrakło jej do brązu!

Następnie Kacper Ćwiek i Konrad Stępień dołożyli 2 krążki złoty oraz srebrny.

Kacper został Mistrzem Polski osiągając czas 2:04.62 a Konrad V-ce Mistrzem z czasem 2:06.93.
POLONIŚCI  TO  ŚWIETNI  ZMIENNIŚCI !!!

Warto wspomnieć , że Konrad płyną start po starcie! (200klas-200zm).

Dzień zakończyliśmy  3 medalami( złoto i dwa razy srebro) oraz 4 finałami A i dwoma B.

W ostatnim dniu z żalem serca musieliśmy przyjmować wiadomości o kolejnych dwóch czwartych miejscach Natalii Nienałtowskiej.

W kolejności:

200m.st.motylkowym czas: 2.19.12 jedynie 22 setne sekundy do trzeciego miejsca oraz 800 m.st. dowolnym czas: 9:14.55.
W ostatnim dniu nie powiększyliśmy swojego dorobku medalowego, lecz zdobyliśmy 2 finały A i jeden B. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy miejsce 8 z dorobkiem dwóch złotych medali i trzech srebrnych.
W klasyfikacji województw Mazowsze zajęło dobre trzecie miejsce.

Polonia Warszawa pod wodzą trenera Marcina Grzejdy na Mistrzostwach w Drzonkowie osiągnęła wszystkie wyznaczone cele i udanie zakończyła sezon.

Wielkie brawa dla zawodników oraz trenera!