Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Pewne zwycięstwo koszykarzy Polonii na inaugurację sezonu

W swoim pierwszym meczu rozegranym w ramach II ligi mężczyzn (grupa A) koszykarze Polonii pewnie pokonali zespół GTK Gdynia 80:66. Najwięcej punktów dla Czarnych Koszul zdobyli Jakub Pawlak (23) i Daniel Nieporęcki (21).

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla drużyny gospodarzy. Po dwóch skutecznych akcjach i celnych rzutach wolnych Jakuba Pawlaka koszykarze Polonii wyszli na prowadzenie 6:0. Pierwsza kwarta zakończyła się pewnym zwycięstwem „Czarnych Koszul” 21:15. W tym fragmencie meczu szczególnie wyróżnił się Pawlak, który przez pierwsze 10 minut gry zdobył aż 12 punktów. Drugą kwartę dobrze rozpoczęli goście, którzy dzięki pięciu punktom Mateusza Żołnierewicza z rzędu zmniejszyli stratę do zaledwie jednego punktu. W następnych minutach zdecydowanie lepszą dyspozycję zaprezentowali gracze Polonii, którzy do przerwy prowadzili już 39:25.

Wyrównany przebieg miały dwie następne kwarty. Zawodnicy GTK Gdynia  byli w stanie zmniejszyć różnicę do 10 punktów na korzyść Polonii, z drugiej strony najwyższe prowadzenie gospodarzy wyniosło 20 punktów.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 80:66 dla Czarnych Koszul. Polonia zaprezentowała tego dnia  zdecydowanie lepszą dyspozycję aniżeli zespół z Gdyni. Dysproporcja między zespołami uwidoczniła się przede wszystkim w skuteczności rzutów z gry (Polonia: 48%, GTK Gdynia: 37%), oraz w grze na tablicach; Warszawiacy zebrali 45 piłek, zaś Gdynianie zaledwie 22. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Polonii był Jakub Pawlak, który w sobotnim meczu zdobył 23 punkty, i zebrał aż 15 piłek. Bardzo dobrze zaprezentował się również Daniel Nieporęcki, jego meczowy dorobek to 21 punktów przy skuteczności 50%.

Dobra dyspozycja zespołu Polonii pozwala z optymizmem spoglądać na dalszą część sezonu. Należy jednak zaznaczyć, że skład zespołu GTK Gdynia przed uległ gruntownej przebudowie, co nakazuje zachowanie ostrożności w ocenianiu formy i poziomu sportowego obydwu zespołów. Koszykarze Czarnych Koszul swój najbliższy mecz rozegrają w sobotę 12 października na wyjeździe z Basketem Suchy Las. Kolejny mecz na Konwiktorskiej 6 odbędzie się w 19 października o godzinie 14:30, Poloniści będą rywalizować z drużyną KSK Noteć Inowrocław.

MKS Polonia Warszawa – GTK Gdynia 80:66 (21:15, 18:10, 21:20, 20:21)