WLM U-13: Emocje do końca

Meczem zwrotów akcji można określić dzisiejszy pojedynek młodzików U-13 przeciwko Dragonowi Bielany. Najpierw na prowadzenie wyszedł nasz zespół, jednak jeszcze przed przerwą dwa gole wbili rywale, by finalnie uznać wyższość „Czarnych Koszul„. Decydująca bramka autorstwa Wiktora Stojka padła w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, sprawiając naszym graczom i kibicom wiele radości.

Kłopoty zaczęły się już przed pierwszym gwizdkiem, bo arbiter z powodu braku aktualnego zaświadczenia lekarskiego nie dopuścił dwóch przewidzianych do gry w podstawowym składzie zawodników. Być może ten fakt zdekoncentrował naszych zawodników, bo I połowa nie była udana w ich wykonaniu. Na boisku dominował chaos, brakowało zaś elementów doskonalonych w treningach (ruchliwość, utrzymanie się przy piłce, formy rozegrania etc.). Nie było też konsekwencji, bo po wyjściu na prowadzenie już minutę później było 1:1 po serii błędów w obronie.  Goście mający w swoich szeregach szybkiego napastnika coraz częściej zapuszczali się w nasze pole karne. W 26 minucie z pomocą przyszedł słupek, jednak chwilę później piłka już znalazła drogę do siatki.
Po przerwie poprawie uległa przede wszystkim gra obronna, czego efektem czyste konto wprowadzonego między słupki Marka Jarczewskiego. Ofensywna gra pozwoliła stworzyć sytuacje bramkowe, choć wyrównanie padło w nietypowych okolicznościach. W 38 minucie w niegroźnej sytuacji bramkarz z Bielan popchnął Filipa Dębka, a podyktowany rzut karny na bramkę zamienił Marek Kwiatkowski. Do końca meczu obie drużyny starały się zadać decydujące trafienie, ostatecznie sztuka ta udała się naszym graczom, dzięki czemu po trzech kolejkach mają komplet zwycięstw.
Rozgrywki nabierają tempa. Następny mecz młodziki rozegrają już w najbliższą środę na boisku przy ul. Obrońców Tobruku. Rywalem będzie warszawska Unia. Początek o godz. 19.00, zbiórka na obiektach OSiR-u Bemowo godzinę wcześniej.

Polonia Warszawa – Dragon Bielany 3:2 (1:2)

Bramki: Kwiatkowski (2), Stojek

Asysty: Brzeski, Dębek, Żbikowski

Skład drużyny: Piskorz – Popławski, Boroszko, Budnicki, Niewiadomski – Żakowski, Kwiatkowski, Brzeski, Dębek

grali również: Jarczewski, Gałązka, Stojek, Mordaka, Żbikowski, Putowski, Skulimowski, Michrowski

Kary wychowawcze: Polonia – 2 zawodników (6 minut) ——– Dragon – nie było