Wiktoria w Kaliszu!

W dobrych nastrojach będą wracać z Kalisza do Warszawy koszykarze Polonii. Czarne Koszule zwycięsko wyszły z rywalizacji z trzecią drużyną drugiej ligi – MKS-em Kalisz, wygrywając 83:73!

Już pierwsze fragmenty sobotniego meczu pozwalały optymistycznie oceniać szanse zespołu Polonii w rywalizacji z faworyzowanym zespołem z Kalisza. Po pięciu minutach koszykarze Czarnych Koszul prowadzili 18:11. Kolejna część pierwszej kwarty nie przebiegła już tak pomyślnie dla Polonistów, gospodarze w pewnym momencie prowadzili nawet różnicą ośmiu punktów. Ostatecznie, po pierwszych dziesięciu minutach MKS Kalisz wygrywał w meczu 30:27.

Przez trzy i pół  minuty drugiej kwarty obraz gry nie uległ zasadniczej zmianie, gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Zasadnicza zmiana nastąpiła przy stanie 40:33 dla Kaliszan. Od tego momentu Poloniści zdobyli jedenaście punktów z rzędu i wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, na chwilę przed zakończeniem drugiej kwarty udało im się jeszcze wyjść na dwupunktowe prowadzenie, jednak to podopieczni Andrzeja Kierlewicza i Adama Latosa po pierwszej połowie prowadzili 51:49.

Trzecią kwartę dobrze rozpoczęli Poloniści, którzy po czterech minutach i siedemnastu sekundach prowadzili aż dziewięcioma punktami. Gospodarze próbowali nawiązać walkę, ale byli w stanie jedynie zmniejszyć różnicę do czterech punktów. Ostatecznie Polonia niespodziewanie wygrała z drużyną MKS-u Kalisz, biorąc tym samym rewanż za kwietniowe porażki podczas turniejów eliminacyjnych o II ligę.

W zespole Polonii kapitalnie zaprezentował się Daniel Nieporęcki, zdobywca aż 23 punktów przy znakomitej, sześćdziesięcioprocentowej skuteczności rzutów z gry. Ponad dziesięć punktów uzyskali również Jakub Pawlak (16 pkt) i Marek Popiołek (13 pkt).

Kolejne spotkanie drużyny Polonii, z zespołem Basketu Piła, odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 listopada o godzinie 14:00, w hali przy Konwiktorskiej 6. Wstęp wolny.

MKS Drogbruk Kalisz – Polonia Warszawa 73: 83 (30:27, 19:24, 10:12, 14:20)