Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Porażka z Legią w pierwszym meczu play-off

Koszykarze Polonii ulegli w sobotnim derbowym meczu zespołowi Legii 63:87.

Mecz rozstrzygnięty został właściwie już w pierwszej kwarcie. Legioniści po dziesięciu minutach gry prowadzili aż 24:7, zaś między czwartą a ósmą minutą uzyskali aż 15 punktów z rzędu, nie pozwalając Polonii na oddanie ani jednego celnego rzutu. Koszykarze „Czarnych Koszul” w pierwszych dziesięciu minutach zanotowali aż 9 strat.

Poloniści dobrze spisali się na początku drugiej części meczu, po pięciu minutach udało im się zniwelować stratę do 11 punktów. Dobra końcówka drugiej ćwiartki w wykonaniu Legii sprawiła, że po zakończeniu pierwszej połowy meczu podopieczni Piotra Bakuna i Roberta Chabelskiego prowadzili różnicą szesnastu punktów (40:24).

W trzeciej kwarcie gospodarze powiększyli swą przewagę, zwyciężyli w tej części meczu 28:15. W czwartej kwarcie lepiej zaprezentowali się poloniści, jednak stać ich było jedynie na odrobienie pięciu punktów. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Legii 87:63.

Najskuteczniejszym strzelcem sobotnich derbów Warszawy był Damian Zapert, koszykarz Legii uzyskał 21 punktów. Ponad 10 „oczek” w drużynie gospodarzy zdobyli również Paweł Podobas (13 pkt), Bartłomiej Bojko (12 pkt) i Arkadiusz Kobus (11 pkt). W zespole Polonii najlepiej zaprezentował się Daniel Nieporęcki, który zakończył mecz z dorobkiem 15 punktów. Kolejnymi strzelcami „Czarnych Koszul” byli Adrian Kordalski (11 pkt) oraz Jakub Pawlak (10 pkt).

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 22 września w hali przy ulicy Konwiktorskiej 6. Niebawem na stronie pojawi się więcej informacji dotyczących najbliższego meczu koszykarzy Polonii.