Porażka w meczu z GTK Gdynia

Koszykarze Polonii ulegli we wtorkowym meczu drużynie GTK Gdynia 55:75.

Poloniści dobrze rozpoczęli spotkanie. Po pięciu minutach prowadzili z gospodarzami 11:3. Pomimo późniejszego zrywu Gdynian, to podopieczni Andrzeja Kierlewicza i Adama Latosa prowadzili po pierwszej kwarcie 20:19. W następnej odsłonie poloniści powiększyli tę przewagę o dwa punkty, po pierwszej połowie zeszli do szatni prowadząc w meczu 34:31.

W trzeciej kwarcie znakomicie spisali się zawodnicy z Pomorza, wygrali tę część meczu aż osiemnastoma punktami. Koszykarze GTK zdobyli aż 30 punktów, zaś poloniści jedynie 12. Ostatecznie mecz wygrali zawodnicy GTK Gdynia różnicą 20 „oczek”.

Najlepszym strzelcem zespołu GTK był Sebastian Kowalczyk – występujący na co dzień w ekstraklasowej drużynie Asseco Gdynia. Uzyskał on 19 punktów w meczu. W zespole Polonii najwięcej oczek uzyskał – pochodzący z Gdyni – Jakub Pietkiewicz, który zakończył spotkanie z dorobkiem 11 punktów.

Kolejny mecz koszykarze Polonii rozegrają w najbliższą sobotę, 11 stycznia, będzie to wyjazdowe spotkanie z trzecią drużyną ligi – Notecią Inowrocław. Najbliższy mecz w hali przy ulicy Konwiktorskiej odbędzie się 18 stycznia – poloniści rywalizować będą wówczas z zespołem Wybrzeża Korsarz Gdańsk.