[POLONIA’00] Niemoc strzelecka, ale jest zwycięstwo

W sobotę rocznik 2000 Polonii rozegrał swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Młodzi poloniści stracili bramkę już w 1. minucie, ale zdołali wygrać spotkanie.

Już po pierwszej ofensywnej akcji gospodarzy sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który pewnie został wykorzystany przez zawodnika Młodzika. Po stracie bramki poloniści próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Prowadzili grę, utrzymywali się przy piłce ale bramki strzelić nie mogli.

Dopiero w drugiej połowie w 40. minucie spotkania Szymon Boruń wykorzystał rzut karny. Wynik na 2:1 podwyższył Karbownik po technicznie precyzyjnym strzale z 16 metrów . I już w ostatnich minutach spotkania na 3:1 środkiem pola ładną akcję całego zespołu zakończył Adrian Jarek.

Wynik spotkania powinien być wyższy. Młodzika cztery razy przed utratą bramki ratowała poprzeczka, dwa razy słupek, w dobrej dyspozycji był też bramkarz rywali.

MŁODZIK 18 RADOM – POLONIA WARSZAWA 1:3 (1:0)

Bramki: Boruń, Karbownik, Jarek

Asysty: Jarek, Karbownik

Polonia: Knut-Nowosadko (35. Nozderka), Łoś, Kuczyński (65. Kowalski), Zalewski (53. Kaczorowski) – Karbownik, Gałązka, Jarek, Czaplicki (35. Garbaczewski), Jóźwiak (65. Winkler)- Boruń (65. Andrzejewski).