[Polonia ’03] Sparingowy remis z Legią

Zespół trenerów Mateusza Dudka i Barta Januszewskiego zremisował w próbie generalnej przed rozpoczęciem zmagań ligowy z faworyzowaną Legią Warszawa 1:1.

– Mimo nerwowego początku objęliśmy prowadzenie. Bartek Bajkowski wyłuskuje piłkę w środku pola, a następnie zbyt mocno podaje w kierunku Mikołaja Wójcika. Kiedy wydawało się, że piłka będzie stracona, Mikołaj wykorzystał niezdecydowanie obrońcy i bramkarza gospodarzy i spokojnie umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania po rzucie rożnym. W pierwszej połowie stroną przeważającą była Legia, o tyle w drugiej połowie to my groźniej atakowaliśmy. Bardzo dobrze spisywali się nasi skrzydłowi – Kuba Wyszkowski i Kacper Raczyński. Dużo ożywienia wprowadził Mateusz Latuszek, który kilkakrotnie wygrywał pojedynki z obrońcami rywali. Legia co jakiś czas groźnie atakowała, ale na posterunku zawsze był dobrze dysponowany tego dnia Kuba Grzegorzewski. Kuba popisał się również świetną obroną rzutu karnego – ocenił trener Polonii 2003 – Mateusz Dudek.

Legia Warszawa – Polonia Warszawa 1:1 (1:1)
Wójcik (as. Bajkowski)

Polonia:  Grzegorzewski, Taradejna, Kuraszkiewicz, Wyszkowski, Raczyński, Greloch, Bielka, Keller, Bajkowski, Butkiewicz, Wójcik, Bajerowski, Latuszek, Grot.