Podwójne zwycięstwo koszykarzy Polonii

Zawodnicy Czarnych Koszul w dobrych nastrojach wrócą znad morza do Warszawy. W rozgrywanych w weekend wyjazdowych spotkaniach Poloniści odnieśli dwa zwycięstwa. Wczoraj pokonali drużynę Wybrzeża Korsarz Gdańsk 89:49, a dziś wygrali z zespołem SMS PZKosz Władysławowo 58:55.

Pierwsza kwarta sobotniego meczu z Wybrzeżem Korsarz Gdańsk nie zapowiadała aż tak znaczącej wygranej Czarnych Koszul. Po 10 minutach Poloniści prowadzili zaledwie jednym punktem. W drugiej kwarcie zaznaczyła się przewaga zespołu gości, która sprawiła, iż podopieczni Andrzeja Kierlewicza i Adama Latosa zeszli na przerwę z wyraźnym prowadzeniem 41:19. Wyrównany przebieg miała trzecia część meczu, oba zespoły zdobyły w niej po 12 punktów. Natomiast w ostatniej kwarcie Poloniści nie dali najmniejszych szans Gdańszczanom, wygrywając w tym fragmencie sobotniego spotkania aż 36:8.  Dzięki temu ostateczny wynik na tablicy brzmiał 89:49 dla Czarnych Koszul. Znakomitą formę zaprezentował Daniel Nieporęcki, który dla Polonii uzyskał aż 24 punkty.

Dzisiejsze spotkanie dobrze zaczęło się dla zawodników SMS PZKosz Władysławowo, trenowanych przez wychowanka i byłego zawodnika Czarnych Koszul, Arkadiusza Miłoszewskiego. Zawodnicy z Pomorza po ośmiu minutach i trzydziestu dwóch sekundach prowadzili już dziesięcioma punktami, pierwszą kwartę wygrali ostatecznie 20:14. Poloniści znacznie lepiej spisali się w drugich dziesięciu minutach meczu, w tej części spotkania objęli prowadzenie. Do przerwy zawodnicy Czarnych Koszul wygrywali  29:25.
Po wyrównanych pierwszych czterech minutach trzeciej kwarty, znów uwidoczniła się lepsza dyspozycja zawodników Polonii. Po trzydziestu minutach gry prowadzili w meczu już 46:36, różnica ta została powiększona jeszcze na początku ostatniej kwarty; w trzydziestej trzeciej minucie zawodnicy Czarnych Koszul wygrywali już szesnastoma punktami. Dobra postawa zawodników z Władysławowa w ostatnich minutach meczu pozwoliła na zmniejszenie straty do zaledwie czterech punktów.
Dla zespołu Polonii najwięcej punktów uzyskał  Jakub Pietkiewicz, który uzbierał 11 oczek. Po 10 punktów zdobyli Jakub Pawlak, oraz bohater sobotniego meczu, Daniel Nieporęcki.

Następny mecz zawodnicy Czarnych Koszul rozegrają na początku listopada. Będzie to derbowy pojedynek z Legią Warszawa.

Wybrzeże Korsarz Gdańsk – MKS Polonia Warszawa 49 : 89 (16:17, 13:24, 12:12, 8:36)

Wybrzeże Korsarz Gdańsk:

Adam Szurzyński (5 punktów), Paweł Ossowski (4 pkt), Marcin Skiba (12 pkt), Mikołaj Konopa (0 pkt), Piotr Prokurat (10 pkt), Krzysztof Licau (0 pkt), Tomasz Dylicki (3 pkt), Wiktor Czyżewski (9 pkt), Szymon Kelidis (0 pkt), Jakub Silarski (0 pkt), Michał Ziębiński (6 pkt)

MKS Polonia Warszawa:

Adrian Kordalski (7 pkt), Łukasz Fronc (11 pkt), Marcin Jurkiewicz (7 pkt), Igor Jagiełło (9 pkt), Jakub Pawlak (5 pkt), Arkadiusz Kulka (4 pkt), Przemysław Słoniewski (6 pkt), Maciej Kołakowski (4 pkt), Jakub Pietkiewicz (8 pkt), Daniel Nieporęcki (24 pkt), Filip Kober (4 pkt)

SMS PZKosz Władysławowo – MKS Polonia Warszawa 55 : 58 (20:14, 5:15, 11:17, 19:13)