Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Piąta wygrana koszykarzy!

W sobotnim meczu koszykarze Polonii pewnie pokonali zespół KS Basket Piła 97:73. Było to piąte zwycięstwo zawodników Czarnych Koszul w sezonie, drugie odniesione przed własną publicznością.

Pierwsza kwarta spotkania nie zwiastowała tak znaczącego zwycięstwa gospodarzy. Goście z Piły bardzo dobrze spisywali się w tej części meczu, po 4 minutach i 40 sekundach gry prowadzili już sześcioma punktami. Dobry finisz kwarty w wykonaniu polonistów sprawił, że po pierwszych dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik remisowy 17:17.

W 130 sekundzie drugiej kwarty zawodnicy Polonii po raz pierwszy objęli prowadzenie w meczu. Do przerwy prowadzili już różnicą dwunastu punktów. W pierwszej połowie szczególnie wyróżnił się Marek Popiołek, zdobywca 18 z 43 punktów dla Polonii.

Po wyrównanej trzeciej kwarcie, w ostatnich dziesięciu minutach poloniści powiększyli przewagę o kolejne dziesięć punktów. W drugiej połowie zobaczyliśmy kilka niezwykle efektownych zagrań w wykonaniu zawodników Polonii – brylował zwłaszcza Jakub Pietkiewicz, który trzykrotnie kończył akcję wsadem.

Najwięcej punktów dla Polonii uzyskał Marek Popiołek. Kapitan Czarnych Koszul zakończył mecz z dorobkiem 22 oczek. Ponad 10 punktów zdobywali jeszcze Filip Kober (13 pkt), Daniel Nieporęcki (12 pkt), Jakub Pietkiewicz (12 pkt), Jakub Pawlak (11 pkt) i Igor Jagiełło (11 pkt).

Kolejne mecze koszykarze Polonii rozegrają 14 i 15 grudnia. Podopieczni Andrzeja Kierlewicza i Adama Latosa będą rywalizować z zespołami SMS PZKosz Władysławowo i AZS UMK Toruń. Oba spotkania zostaną rozegrane w hali przy ul. Konwiktorskiej 6. Wszystkich kibiców warszawskiej Polonii gorąco zapraszamy na najbliższe mecze koszykarzy!