Minimalna porażka w derbowym meczu z Legią

Po niezwykle emocjonującej końcówce, w sobotnich Derbach Warszawy ostatecznie zwyciężyła Legia 57:54.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Piotra Bakuna oraz Roberta Chabelskiego. Legioniści w pierwszej kwarcie zagrali niezwykle skutecznie, zarówno w ataku, jak i w obronie. Już po pięciu minutach goście prowadzili 19:4.

Poloniści lepiej spisali się w drugiej kwarcie derbowego spotkania. W siedemnastej minucie meczu różnica między oboma zespołami wynosiła tylko 5 punktów. Ostatnie trzy minuty tej części meczu były jednak zdecydowanie lepsze w wykonaniu przyjezdnych, do przerwy Legioniści prowadzili 33:23.

Wyrównany przebieg miała trzecia kwarta meczu, natomiast w ostatniej kwarcie widzowie zgromadzeni na hali przy Konwiktorskiej byli świadkami niezwykłej walki zespołu gospodarzy. Dzięki dobrej dyspozycji Igora Jagiełły (9 punktów w tej części meczu, z czego sześć zdobytych w wyniku stuprocentowej egzekucji rzutów wolnych), oraz poprawie gry w obronie, Polonia znacząco zmniejszyła stratę do Legii, by na 79 sekund przed końcem, po dwóch celnych rzutach wolnych Daniela Nieporęckiego, wyjść po raz pierwszy na prowadzenie 54:53.

Ostatnie sekundy meczu należały jednak do Legii. Na minutę przed końcem akcję 2+1 sfinalizował Damian Zapert, dzięki czemu goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie. W odpowiedzi niecelnie rzucił Nieporęcki, co zmusiło Polonistów do sfaulowania zawodnika Legii. Na linii oddalonej cztery metry od kosza stanął Rafał Piesio, wykorzystał pierwszy rzut wolny, drugi zmarnował, jednakże walkę o piłkę wygrał Damian Zapert. Uniemożliwiło to Polonistom rozegranie ostatniej akcji w meczu, dzięki czemu mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Legii 57:54.

Kolejny mecz koszykarze Polonii rozegrają za dwa tygodnie. Przeciwnikiem podopiecznych Andrzeja Kierlewicza i Adama Latosa będzie zespół SKM Nowa Sól, lider drugiej ligi. Zapraszamy wszystkich kibiców Polonii na ten mecz!