Koszykarze w play-offach!

„Czarne Koszule” znakomicie spisały się ostatnim meczu sezonu zasadniczego II ligi. Poloniści wygrali spotkanie 71:54, w wyniku czego zakończyli rozgrywki na 8. miejscu. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu podopieczni Andrzeja Kierlewicza i Adama Latosa zagrają w fazie play-off!

Już pierwsze minuty pokazały niezwykłą determinację zawodników z Warszawy. Po pierwszej kwarcie poloniści prowadzili 20:17. Koszykarze „Czarnych Koszul” bardzo dobrze spisali się również w następnych dziesięciu minutach. Do przerwy Polonia prowadziła w meczu 39:31.

W trzeciej kwarcie poloniści powiększyli meczową przewagę o jeden punkt. Ostatnie dziesięć minut pozostawało pod kontrolą zawodników Polonii, którzy ostatecznie zwyciężyli zespół z Torunia 71:54. Dzisiejszą wygraną „Czarne Koszule” przełamały złą passę meczów wyjazdowych  – ostatnie zwycięstwo poza Konwiktorską 6 odnieśli 23 listopada 2013 roku w meczu z MKS-em Kalisz.

Znakomitą formę zaprezentował Marek Popiołek. Kapitan Polonii uzyskał aż 24 punkty (najwięcej w sezonie) przy znakomitej skuteczności – trafił aż 9 na 13 rzutów. W zespole „Czarnych Koszul” ponad 10 „oczek” uzyskali również Tomasz Jaremkiewicz (14 pkt) i Adrian Kordalski (11 pkt).

Mecze fazy play-off odbędą się 15 marca, 22 marca i 26 marca w wypadku konieczności rozegrania trzeciego spotkania. W fazie postsezonowej Polonia rywalizować będzie z liderem ligi, Legią Warszawa.