Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Koszykarze Polonii odpadli z Pucharu Polski

Na jednym rozegranym meczu zakończyli swój udział w rozgrywkach koszykarskiego Pucharu Polski (Intermarche Basket Cup) zawodnicy warszawskiej Polonii. W środowym spotkaniu ulegli zespołowi SKK Siedlce 64:84.

Poloniści prowadzili w tym meczu tylko przez chwilę, w okolicach 90. sekundy pierwszej kwarty. W następnych minutach gospodarze osiągnęli przewagę, prezentując lepszą dyspozycję aniżeli koszykarze prowadzeni przez Andrzeja Kierlewicza i Adama Latosa. Zawodnicy Polonii zdołali nawiązać równorzędną kwartę jedynie w trzeciej kwarcie, wygranej przez Warszawiaków 22:18. Mając jednak na uwadze aż osiemnastopunktową różnicę między zespołami SKK Siedlce i Polonii po drugiej kwarcie, było to zdecydowanie zbyt mało, aby móc pokusić się o sprawienie niespodzianki.

Kolejne dwa mecze koszykarze Czarnych Koszul rozegrają w najbliższy weekend. Będą to spotkania wyjazdowe. W sobotę 26 października o 18:45 Poloniści zmierzą się z Wybrzeżem Korsarz Gdańsk, a następnego dnia, w niedzielę 27 października o 13:00 rozegrany zostanie mecz z SMS-em PZKosz Władysławowo (to drugie spotkanie pierwotnie planowano rozegrać 9 listopada).