Kolejne wysokie zwycięstwo w sparingu

Polonia wygrała już czwarty w tym roku mecz towarzyski. Pokonała 3:0 Józefovię, drużynę występującą również w IV lidze, choć w grupie południowej.
– To był typowy mecz, jakich wiele czeka nas w naszej lidze. Przeciwnik ustawił się defensywnie i czekał tylko na kontrę. Trzeba więc było szybko strzelić gola – oceniał spotkanie trener Piotr Dziewicki.
Bramki dla Polonii jednak od razu nie padały, trzeba było na nie czekać do drugiej połowy. Dwie zdobył Mateusz Gliński (na zdjęciu przy piłce), jedną Patryk Strus. – Tym razem zdecydowanie lepiej wypadliśmy w drugiej połowie. Nie będę nikogo wyróżniał, bo jeszcze na to nie czas – mówi szkoleniowiec „Czarnych Koszul”.
Kolejnym rywalem Polonii w trakcie okresu przygotowawczego będzie również drużyna z IV ligi – Bzura Chodaków. Mecz odbędzie się w środę na bocznym boisku stadionu przy Konwiktorskiej. Godzina nie została jeszcze ustalona.
JÓZEFOVIA – POLONIA WARSZAWA 0:3 (0:0)
Bramki: Gliński 2, Strus
Polonia (I połowa): Brudnicki – Lachowicz, Fogler, Uzoma, Lekyan – Zawadka, Ligienza – Lemanek, Ujek, Sołtys – Kruczyk.
Polonia (II połowa): Błesznowski – Brzosko, Maleszyk, Grzybowski, Klepczyński – Tyburski, Antczak – Olszewski, Gliński, Strus – Strzałkowski.