Juniorzy: Podsumowanie weekendu

Prezentujemy cotygodniowe podsumowanie weekendowych gier juniorów MKS Polonia Warszawa.

UWAGA! Wyniki kolejnych roczników będą pojawiały się wraz z upływem czasu.

Dziewiąte zwycięstwo w dziewiątym meczu Centralnej Ligi Juniorów odnieśli w sobotę piłkarze rocznika 1995. Tym razem na rozkładzie podopiecznych Michała Libicha znalazł się zespół ŁKS-u Łomża. Poloniści wygrali 2:0, a jedno z trafień zaliczył Filip Kowalczyk, który na tę chwilę pozostaje najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze. Mimo zwycięstwa gra „Czarnych Koszul” nie mogła się podobać – niewiele było sytuacji podbramkowych i polotu w grze. Wobec porażki SMS-u Łódź przewaga Polonii nad drugą w tabeli Legią wynosi pięć punktów. W zanadrzu dwa arcyciekawe spotkania – właśnie z SMS-em i Legią, które zakończą ligową rywalizację w rundzie jesiennej.

1995: ŁKS Łomża – Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Tomaszewski, Kowalczyk
Asysta: Krajewski

Polonia: Brudnicki – Mrowiński (Krajewski), Zawadka, Janiszewski, Lewicki – Wojtkielewicz (Stryjek), Boruń, Kowalczyk, Możdżonek – Weśniuk (Tomaszewski), Kluska (Koza).

*

Dwa oblicza miał mecz rocznika 1996 z Olimpią Warszawa. Do przerwy po beznadziejnej grze „Czarne Koszule” przegrywały 0:3. Po ostrej, męskiej rozmowie w szatni poloniści na początku drugiej części spotkania strzelili dwa gole. Rywale zdobyli kolejną bramkę, doprowadzając do wyniku 4:2, ale później do siatki trafiali już tylko grający niezwykle ambitnie i z dużym zacięciem piłkarze z Konwiktorskiej. Ryzykowna gra z trójką obrońców i trójką napastników przyniosła oczekiwany efekt, ponieważ drużyna zdobyła aż cztery bramki i w ostatecznym rozrachunku pokonała lokalnego rywala 6:4.

1996: Olimpia Warszawa – Polonia Warszawa 4:6 (3:0)
Bramki: Skłodowski (2), Giczela, Podsiadlik, Pindor, Strzemecki

Polonia: Wądołkowski – Sinicki (46. Banaszek), Podsiadlik, Worach, Wybraniec – Salla (46. Strzemecki), Skłodowski, Pindor, Szewczyk, Dylewski – Giczela.

*

Porażki w Radomiu doznał rocznik 1998. Przeciwnicy, zespół Broni, przewyższali naszych zawodników pod względem fizycznym i byli usposobieni bardzo agresywnie. Przewaga piłkarska leżała po stronie polonistów, ale podopieczni Michała Maliszewskiego mieli tego dnia spore problemy z konstruowaniem swoich ofensywnych poczynań. Bramka przesądzająca o porażce „Czarnych Koszul” padła w doliczonym czasie gry.

1998: Broń Radom – Polonia Warszawa 2:1 (1:1)
Bramka: Sauczek
Asysta: Dubiel

Polonia: Gostomski (41. Połeć) – Anczkiewicz (69. Sikora), Markiewicz, Romański, Mater – Kaput, Grabowski (55. Włodek), S. Dudek (76. Sołoducha) – Małek, Dubiel (65. Zych), Sauczek.

*

W poniedziałek pierwszy zespół rocznika 1999 zmierzył się na wyjeździe z drużyną warszawskiego Ursusa. Mecz został rozegrany na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią, przy świetle jupiterów. Pierwsza połowa była w wykonaniu polonistów bardzo dobra, czego poświadczeniem mógł być wynik – na przerwę „Czarne Koszule” schodziły prowadząc 2:0. Gdyby nie bramkarz Ursusa, który spisywał się naprawdę dobrze, wynik mógł być zdecydowanie wyższy. W drugiej połowie, której przebieg był już bardziej wyrównany, bramki nie padły.

1999: Ursus Warszawa – Polonia Warszawa 0:2 (0:2)
Bramki: Augustyniak, Sołoducha
Asysta: Odoliński

Polonia: Kucz (36. Reszczyński) – Kamiński, Woszczyło, Podgórski, Sawicki – Sołoducha (52. Nowiński), Włodek (36. Zięba), Abul (57. Oniszczuk), Kołodziejski, Odoliński (63. Paszkowski), Augustyniak (47. Kluczyński).

*

Rocznik 2002 po zaciętym boju na piaszczystym boisku odniósł zwycięstwo nad warszawską Olimpią. Poloniści od samego początku wypracowali sobie przewagę, ale skuteczność pojawiła się dopiero wraz z upływem czasu. Mimo wszystko drużynie należą się brawa, ponieważ – mimo ciężkich warunków – zostawili na boisku dużo zdrowia i serce i udowodnili, że siłą zespołu jest walka do samego końca.

2002: Olimpia Warszawa – Polonia Warszawa 1:4 (1:2)
Bramki: Raczyński, Ziętara, Kapela, Sobolewski
Asysty: Koton, Kapela

Polonia: Łukaszewicz, Sobolewski, Ziętara, Kapela, Kowalski, Nojszewski, Raczyński, Jóźwik, Koton, Zabielski, Koterwas, Greloch, Karpiński, Trybus.

*

W meczu rocznika 2004 pomiędzy dwoma czołowymi zespołami na Mazowszu – Polonią a Zniczem Pruszków – lepsze okazały się „Czarne Koszule”, które odniosły przekonujące zwycięstwo. Poloniści bardzo szybko stłamsili swoich rywali, spychając ich do obrony i nie dopuszczając w okolice swojej bramki. Rywale krótki moment przewagi mieli jedynie w drugiej kwarcie, kiedy trenerzy Polonii zdecydowali się posłać na boisko kilku rezerwowych zawodników. Na osobny komentarz zasłużył też sędzia, który bardzo dobrze prowadził zawody i na bieżąco tłumaczył dzieciom wszystkie swoje decyzje. Kolejny mecz rocznik 2004 – z racji pauzy w następnej kolejce – rozegra za dwa tygodnie.

2004: Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 2:8
Bramki: Dąbrowski (3), Drabik (2), Grabiec, Gołąb, Dzwonnik
Asysty: Błachowicz (2), Rutkowski, Drabik, Dąbrowski, Korczak, Dzwonnik

Polonia: Jachlewski, Kayed, Leszczyna, Korczak, Nowosielski, Gołąb, Rutkowski, Błachowicz, Russek, Wenta, Grabiec, Drabik, Dzwonnik, Kapela, Dąbrowski, Przybytniak.