Druga z rzędu porażka polonijnych koszykarzy

Nie doszło do niespodzianki w sobotnim meczu koszykarzy Polonii. Podopieczni Andrzeja Kierlewicza i Adama Latosa ulegli liderującemu w lidze zespołowi SKM Muszkieterowie Nowa Sól 50:68.

Spotkanie rozpoczęło się całkiem obiecująco dla Polonii. Pierwsze punkty w meczu uzyskał Marcin Jurkiewicz, zaś po trzech i pół minutach gry na tablicy widniał wynik remisowy. Jednakże od wyniku 6:6 goście zanotowali znakomitą serię, do końca kwarty zdobyli aż 15 punktów, nie pozwalając Polonistom na zdobycie ani jednego oczka w tej części meczu. Drużyna gospodarzy w pozostałej części meczu nie była w stanie pokusić się o podobny zryw, zaś wypracowana przewaga pozwoliła zawodnikom z Nowej Soli kontrolować przebieg całego meczu.

W zespole Muszkieterów najwięcej punktów uzyskał najbardziej doświadczony Marcin Chodkiewicz. Oprócz 18 oczek zebrał aż 10 piłek. Najlepszym strzelcem Polonii był w sobotnim meczu Daniel Nieporęcki, który zdobył 10 punktów, jednak na nienajlepszej, 33 procentowej skuteczności.

Kolejny mecz Polonia rozegra 23 listopada w Kaliszu, z miejscowym zespołem MKS-u. Najbliższy mecz w hali przy Konwiktorskiej 6 zawodnicy Czarnych Koszul rozegrają 30 listopada o 15:30 – rywalizować będą wówczas z zawodnikami Basketu Piła.

MKS Polonia Warszawa : SKM Muszkieterowie Nowa Sól 50 : 68 (6:21, 15:19, 10:11, 19:17)