Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Coraz bliżej do lidera!

Dwie bramki Michała Strzałkowskiego zapewniły Polonii zwycięstwo w Ostrołęce. „Czarne Koszule” pokonały miejscową Narew 2:0, a dla popularnego „Strzały” były to trafienia numer 10. i 11. w bieżących rozgrywkach. Dzięki korzystnemu wynikowi spotkania w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie Ostrovia zremisowała z Bugiem Wyszków 1:1, strata Polonii do lidera zmalała do dwóch punktów.

Poloniści jechali do Ostrołęki nastawieni na przełamanie złej passy, bowiem w ostatnich trzech meczach nie odnieśli zwycięstwa (porażka z Błękitnymi Gąbin, remisy z Bugiem i Ostrovią). Statystyki dawały do zrozumienia, że pojedynek z Narwią może nie być dla podopiecznych Piotra Dziewickiego łatwą przeprawą. Ostrołęcki zespół po raz ostatni przegrał na własnym boisku niemalże równo dwa miesiące temu, 25 sierpnia, a w całym sezonie w meczach u siebie stracił tylko cztery bramki. Początek dzisiejszego spotkania nie był imponującym widowiskiem, ale w ostatecznym rozrachunku „Czarne Koszule” zrobiły dokładnie to, co do nich należało – pokonały przeciwnika i przywiozły do stolicy trzy punkty. Pierwszą bramkę Michał Strzałkowski strzelił kilkanaście minut przed przerwą, drugą – po zmianie stron boiska, z rzutu karnego. „Strzała” z jedenastu metrów trafił również tydzień temu, w meczu z Ostrovią. Wtedy również wykorzystał rzut karny, który sam wywalczył.

Warto odnotować fakt pojawienia się na boisku Jacka Kosmalskiego, który w przerwie zmienił Nazara Lituna i wspierał ofensywę Polonii przez całą drugą połowę spotkania. „Kosmal” wrócił do gry po przebytych urazach – złamaniu kości śródręcza, którego następstwem w wyniku powikłań było zapalenie ścięgna Achillesa. Liczymy na to, że jeszcze w tej rundzie Jacek powiększy swój dorobek strzelecki, który na tę chwilę jest równy trzem strzelonym golom.

Poloniści kolejny mecz rozegrają już w czwartek. O godzinie 19:00 zmierzą się przed własną publicznością z MKS-em Przasnysz.

Narew Ostrołęka – Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
Michał Strzałkowski 31, 55

Polonia: Paweł Błesznowski – Kacper Lachowicz, Daniel Grala, Aleksander Fogler, Jacek Karbowniak – Patryk Strus, Piotr Tyburski, Wojciech Antczak, Nazar Litun (46. Jacek Kosmalski) – Michał Strzałkowski (88. Maciej Biernacki), Marcin Kruczyk (78. Rafał Linka).