Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

1999: Bramka Bolka znowu daje rozstrzygnięcie w meczu z Bronią

17.09.13 udaliśmy się do Radomia na mecz z miejscową Bronią. Broniarze to jeden z faworytów rozgrywek, zespół mocny fizycznie, grający twardo i nieustępliwie. Poprzednie mecze pomiędzy naszymi zespołami miały swoją historię, bogate były w dramaturgię i kontrowersje.
     Wtorkowy mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla młodych Polonistów. Nasi wychowankowie bardzo szybko przejeli inicjatywę, osiągneli przewagę w środkowej strefie boiska i prowadzili grę. Akcje ofensywne Czarnych Koszul rozpoczynały się w sposób, jaki ćwiczymy od dłuższego czasu. Bardzo dobrze w rozegraniu piłki prezentowali się środkowi obrońcy Polonii (Podgórski-Woszczyło). Ponadto zawodnicy Polonii po raz kolejny bardzo umiejętnie ”uwalniali” środkowych pomocników, którzy nieustannie szukali „linii podania” i którzy grając między formacjami przeciwników mieli bardzo dużo swobody. Drobne problemy mieliśmy z kolei z kreowaniem groźnych sytuacji bramkowych, a gdy już je stwarzaliśmy to niestety nie byliśmy w stanie ich wykorzystać. Pod koniec pierwszej połowy wyszliśmy jednak na prowadzenie. W sytuacji bramkowej dokładnym dośrodkowaniem popisał się Mikołaj Firek, a bramkę „szczupakiem” zdobył Mikołaj Bolmowski. Dodajmy, iż w ostatnim, wygranym 1-0 przez Polonię meczu pomiędzy tymi zespołami bramkę na wagę zwycięstwa również strzelił „Bolek”.
     Druga połowa meczu różniła się od pierwszej. Niestety, jak zwykle przy okazji meczy w Radomiu, więcej w samym spotkaniu było groźnych spięć, kłótni, pretensji do sędziego, krzyków i niepotrzebnej presji, niż samej gry, choćby takiej jak w pierwszych 35ciu minutach. Szkoda, gdyż widowisko na tym ucierpiało. My możemy żałować, iż nie udało nam się wcześniej rozstrzygnąć losów meczu, gdyż okazji ku temu było dużo i, że nie byliśmy w stanie pod koniec meczu opanować emocji i grać konsekwentnie utrzymując się przy piłce.
     Tak czy inaczej mecz możemy zaliczyć do udanych. W najbliższy weekend nasze zespoły rozegrają kolejne spotkania ligowe. Polonia I w kolejnym meczu „na szczycie” podejmie UWKS Piaseczno (niedziela 13.00, Polonia), Polonia II z kolei rozegra spotkanie przeciwko ekipie Wisła Jabłonna (niedziela 16.00, Polonia).

Broń Radom – Polonia I Warszawa 0-1
Bramka: Bolmowski
Asysta: Firek